Facebook Google+ Twitter

"Niemy" - trylogia Lewandowskiego o poszukiwaniu korzeni

"Niemy" to pierwsza część "Niemej Trylogii" Rafała Lewandowskiego, która opowiada o losach Rafaela Wellsa.

okładka / Fot. wydawnictwo Coś pieknego!Głównym bohaterem jest 19-letni Rafael Wells, który od urodzenia jest niemy. Nie przeszkadza mu to jednak w miarę normalnym funkcjonowaniu, czego najlepszym dowodem jest fakt, że mieszka sam. Nie dlatego, że nie ma nikogo. Po prostu jego rodzina jest dość liczna (oprócz rodziców i dziadków ma czwórkę rodzeństwa) i nie może znieść codziennych hałasów i kolejek do łazienki.

Rafael jest Polakiem, dlatego od najmłodszych lat intryguje go nazwisko niemieckiego pochodzenia, które nosi jego rodzina. Seniorzy rodu Wellsów nie są jednak skorzy do zwierzeń na temat ich przodków. Jednak bohater jest uparty i chce poznać prawdę. Wierzy, że gdzieś na świecie są inni starsi Wellsowie, którzy podzielą się swoją wiedzą. Jeden z tropów prowadzi do Niemiec, w których być może żyje jego przodek. Rafael ze swoim przyjacielem Wojtkiem wyrusza w podróż życia. Czy uda mu się odkryć rodzinne tajemnice?

"Niemy" to opowieść o poszukiwaniu swoich korzeni, bez których człowiek jest uboższy. Muszę przyznać, że autor miał ciekawy pomysł na stworzenie niemego bohatera, który wydaje się w miarę samodzielny. Choć nie może mówić, porozumiewa się za pomocą komórki i komputera. I przede wszystkim nie boi się podróżować.

Autor stworzył ciekawych bohaterów - m.in. niemego Rafaela, który ma wolę walki i chce normalnie żyć, Wojtka, przyjaciela Rafaela, studenta medycyny, który ma bzika na punkcie roślin oraz Christophera Wellsa, który wiele przeszedł podczas II wojny światowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.