Facebook Google+ Twitter

Nienaganna figura dzięki... ultradźwiękom?

Metoda rozbijania tkanki tłuszczowej ultradźwiękami staje coraz bardziej popularna wśród pań dbających o nienaganna sylwetkę. Nie jest to jednak sposób na odchudzanie dla ludzi z poważną nadwagą.

Według uroda.com ultradźwięki są dla osób, które nie borykają się z poważną nadwagą, jednak nie są do końca zadwolone ze swojej sylwetki. Bardziej modelują aniżeli odchudzają, bowiem tłuszcz jest wbrew pozorom bardzo lekki.

Pozbywanie się tłuszczyku za pomocą ultradźwięków przebiega dwuetapowo.
Początkowo wiązka dźwiękowa wnika na około 2 cm pod skórę. Tam wprawia komórki tłuszczowe w drgania, które rosną, a później gwałtownie się rozpadają. Można porównać to do nadmuchiwania balona aż do granic jego możliwości. Następnie maleńkie, rozbite komórki przedostają się do układu limfatycznego, którym wędrują do wątroby. Ta traktuje dostarczone cząsteczki jako tłuszcz pochodzący z obfitego posiłku i po prostu go trawi. Z tego względu zaleca się kilka dni po zabiegu pić dużo wody i spożywać bardzo lekkie posiłki.

Często po zabiegu pacjentki nie tracą znacznie na wadze, właśnie dlatego, że tłuszcz nie waży wiele. Przed zabiegiem należy jednak zdefiniować, czy uczucie nadmiaru wagi jest spowodowane dużą ilością tkanki tłuszczowej czy zatrzymaniem wody w organizmie. W drugim przypadku spadek wagi po zabiegu może być widoczny ze względu na to, że woda jest cięższa od tłuszczu

Nie poleca się stosowania zabiegu ludziom z chorobami układu krążenia, nerek, wątroby, padaczką, zmianami rakotwórczymi i metalowymi implantami oraz kobietom w ciąży i karmiącym. Dla wszystkich innych ultradźwięki mogą być wspaniałą alternatywą liposukcji czy intensywnego spalania tłuszczu za pomocą ćwiczeń. Prosto i bezinwazyjnie, żadnych ran i cierpienia…jednak kompleksowe przeprowadzenie kuracji (bo tylko taka może coś zdziałać) jest dość wycieńczające dla portfela. Niestety nie zmieścimy się w setkach. Na poprawianie urody w ten sposób trzeba przeznaczyć kilka tysięcy złotych (zależnie od ilości i częstotliwości zabiegów).

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.