Nieoczekiwana porażka lidera Bundesligi

Borussia Dortmund przegrała na wyjeździe z TSG 1899 Hoffenheim 1:0 (0:0).

Stadion TSG 1899 Hoffenheim / Fot. Timo Engelmann, C.C. 3.0W meczu 26. kolejki piłkarskiej Bundesligi TSG 1899 Hoffenheim pokonało na własnym stadionie lidera rozgrywek Borussię Dortmund 1:0 (0:0).

W podstawowym składzie Borussii wybiegło dwóch Polaków, Łukasz Piszczek oraz Robert Lewandowski. Trzeci z reprezentantów Polski Jakub Błaszczykowski pojawił się na boisku w 62. minucie zmieniając Lewandowskiego.

W pierwszej połowie lepszym zespołem była ekipa z Dortmundu. Problemy ze skutecznością nie pozwoliły objąć tej drużynie prowadzenia. Najlepszą okazję na strzelenie bramki miał Robert Lewandowski, który w 35. minucie znalazł się kilka metrów od bramki, jednak fatalnie przestrzelił.

W drugiej części gry nieskuteczność gości wykorzystali gracze Hoffenheim. W 63. minucie po asyście Andreasa Becka bramkę zdobył Vedad Ibisević. Zdobyty gol dał prowadzenie gospodarzom, którego nie oddali już do końca spotkania.

TSG 1899 Hoffenheim - Borussia Dortmund 1:0 (0:0)
Bramki: 63' Ibisević