Facebook Google+ Twitter

Nieodczytany list ministra Giertycha - polecą głowy?

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-09-09 13:50

Sprawa nieodczytania listu ministra edukacji w szkołach gminy Sztum, podczas inauguracji roku szkolnego, ma swój nowy wątek.

Swój sprzeciw wobec burmistrza Leszka Tabora, który poprosił dyrektorów o zbojkotowanie pisma Romana Giertycha do uczniów i nauczycieli, wyraził zarząd Międzyzakładowej Komisji NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Sztumie: "Uważamy, że jest sprawą niemoralną i niegodną włodarza prowadzenie kampanii przedwyborczej w szkołach".

Związkowcy współczują dyrektorom, którzy znaleźli się między młotem a kowadłem (z jednej strony burmistrz, czyli organ prowadzący, a z drugiej kuratorium, czyli nadzorujący). Nie wierzą też w szczerość intencji burmistrza, który stanął w obronie pamięci Jacka Kuronia, tłumacząc, że protestuje przeciwko szkalowaniu tej postaci przez ministra Giertycha.
Poseł Robert Strąk złożył już w prokuraturze zawiadomienie o przekroczeniu uprawnień przez Leszka Tabora oraz że zwrócił się do pomorskiego kuratora Adama Krawca o ukaranie dyrektorów, którzy nie odczytali listu Romana Giertycha.

Kurator poinformował wczoraj, że zamierza wystosować pismo do dyrektorów. - Najpierw napisałem do dyrektorów sztumskich placówek z prośbą o wyjaśnienia - mówi kurator.- Jak dostanę od nich odpowiedź, zwrócę się do burmistrza. Bardzo mi zależy na tym, by dyrektorzy opowiedzieli co się dokładnie stało. Także wojewoda Piotr Ołowski wystosował już pismo do sztumskiej Rady Miasta z prośbą o wyjaśnienie działań burmistrza.
(J, kasz)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.