Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24686 miejsce

Nieodebrane wygrane - kolejna akcja PR Totalizatora Sportowego?

Uległość dziennikarzy wobec Totalizatora Sportowego i bezkrytyczne powtarzanie informacji jest zaiste zadziwiające i zastanawiające. Mamy właśnie kolejny tego przykład - jego omówienie poniżej.

Mimo braku regulaminowej podstawy i z powodu lekkomyślnej zmiany regulaminu, zmniejszającej procentowy „przydział” z ogólnej puli wygranych na pule najniższych stopni - uzupełniał też Totalizator trzykrotnie pulę na „czwórki”: dwukrotnie w październiku i raz w listopadzie – na łączną kwotę nieco mniej niż 1,9 milionów złotych. Razem, w tych dwóch przypadkach dołożył do wygranych nieco mniej niż 4,4 milionów złotych, czyli mniej niż 20 procent tych pieniędzy, których zapominalscy i roztargnieni (a bywa, że już nieżyjący) gracze w Lotto nie odebrali. Zatem zapewnienia pana Stasza o tym, że „mechanizm” „ma na celu zapewnienie powrotu pieniędzy do graczy w maksymalnym stopniu” w grze Lotto można spokojnie włożyć pomiędzy bajki.

Może więc pieniądze wróciły do graczy w innych grach?


Na pierwszy rzut oka można by podejrzewać o to grę "Multi Multi" - drugą na liście przychodów Totalizatora, w której gracz, który obstawił 10 liczb i wszystkie trafił, oprócz wygranej „z tabelki” dostaje od 2009 roku także „bonus” - dodatkową, czasem całkiem wysoką, milionową premię. Jednak jej pochodzenie szybko wyjaśnia paragraf 19 punkt 1 regulaminu, stwierdzający, że kwota „bonusu” pochodzi z 1 procenta odpisu od sumy stawek wniesionych przez graczy w edycji i nie ma nic wspólnego z pieniędzmi z nieodebranych wygranych.

Natomiast w regulaminach pozostałych gier: ani Jokera i 5-minutowego Keno, ani też gry loteryjnej Kaskada nie ma ani słowa o uzupełnianiu jakichkolwiek pul pieniędzmi z nieodebranych wygranych. Nie ma też o tym ani słowa w komunikatach Totalizatora Sportowego na stronie lotto.pl.

Jeżeli przyjąć, że we wszystkich pozostałych grach, poza Lotto, gracze nie odebrali jakieś 20-23 milionów złotych, czyli łącznie około 45–48 milionów złotych, to to, co do nich wróciło w samej w grze Lotto, to jest mniej, niż 10 procent tego, co powinno.


Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.