Facebook Google+ Twitter

Niepełne wyjaśnienia Pawła Janasa

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-07-11 16:19

Raport trenera piłkarskiej reprezentacji Polski Pawła Janasa, przedstawiony wczoraj Wydziałowi Szkolenia PZPN, nie zadowolił członków tego gremium. Sprawozdanie w występu Polaków w mistrzostwach świata musi być uzupełnione.

Obrady Wydziału Szkolenia pod przewodnictwem byłego selekcjonera Antoniego Piechniczka trwały ponad cztery godziny.

- Jest to materiał obszerny, który poświęca wiele uwagi przygotowaniu motorycznemu i fizjologicznemu piłkarzy - powiedział o raporcie Piechniczek - Za mało w nim jest mowy o elementach czysto piłkarskich i szkoleniowych, czyli taktyce i mentalności.

Opinię Piechniczka potwierdził inny były trener drużyny narodowej, obecnie przewodniczący sejmowej komisji kultury fizycznej i sportu Janusz Wójcik. - W 90 procentach raport ten jest poświęcony sprawom medycznym. Tego powinna być tylko połowa, a reszta powinna dotyczyć spraw szkoleniowych. Krótko można powiedzieć, że raport jest spłycony, niepełny i zupełnie niewystarczający. Janas chyba do tej pory tak naprawdę nie wie, dlaczego jego drużyna tak słabo wypadła w mistrzostwach - ocenił Wójcik. - 12 lipca komisja sejmowa oceni występ naszej drużyny w mundialu. W tych dniach mają być także ogłoszone decyzje.

Nie wiadomo nadal, czy ewentualnym następcą Janasa będzie trener zagraniczny, spośród których najczęściej wymieniany jest Holender Leo Beenhakker. Posiedzenie zarządu PZPN, które ma podjąć decyzje w sprawie trenera zaplanowane jest na 14 lipca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.