Facebook Google+ Twitter

Niepełnosprawna młodzież zaśpiewa w Ciechocinku

Współautorzy: Magdalena Wróbel

12 lipca do Ciechocinka zjeżdżają się młodzi, niepełnosprawni artyści utalentowani wokalnie, aby uczestniczyć w "Impresjach Artystycznych". Warsztaty, zakończone serią koncertów, potrwają do 29 lipca. Ich organizatorem jest Fundacja PRO OMNIBUS.

Koncert galowy 2011 rok. / Fot. M. Wróbel"Impresje Artystyczne" czyli Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej odbywa się od 1996 roku, pierwotnie organizowała go śp. Grażyna Świtała, a od 2002 roku robi to z powodzeniem fundacja Pro Omnibus.

W warsztatach wokalnych i koncertach po warsztatowych uczestniczy 50 utalentowanych młodych ludzi z różnych stron Polski.

Patronat medialny nad festiwalem po raz kolejny objęły Wiadomości24.pl


Festiwal składa się z dwóch części. Najpierw odbywają się warsztaty wokalne z wykwalifikowaną młodą kadrą instruktorów, które wkładają swoje serce w pracę, przygotowanie piosenek i przekazanie jak największej wiedzy młodym.

Drugą częścią 18-dniowego spotkania są koncerty "Impresji" na profesjonalnej scenie, wraz z Orkiestrą Symfoniczną Marka Czekały pod jego dyrygenturą.

Młodzi artyści po 2 tygodniach pracy będą mogli zaprezentować się publiczności zebranej w Parku Zdrojowym, podczas 2 koncertów konkursowych (w kategorii do 14 lat i powyżej 14 lat), koncercie galowym oraz koncercie pokonkursowym w Toruniu.

Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli doskonalić technikę śpiewu, poszerzać skalę głosu, pracować nad dykcją. Ważnym aspektem tych szkoleń jest możliwość pracy nad właściwą interpretacją piosenek. Równie ważnym elementem projektu jest integracja uczestników.

Miejscem koncertów będzie duża scena w Parku Zdrojowym. Koncerty konkursowe odbędą się tam 26 i 27 lipca (czwartek i piątek) o godz. 19. Zaś w sobotę, 28 lipca, o tej samej godzinie rozpocznie się koncert galowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo fajnie, że znowu są Impresje, że znowu niepełnosprawna młodzież będzie miała swoje sam na sam z muzyką, naprawdę popieram to przedsięwzięcie!! Powodzenia!
Ps.No i będą ciekawe artykuły, a to dla osób nie biorących bezpośredniego udziału w Impresjach bardzo ważne:-).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.