Facebook Google+ Twitter

Niepełnosprawna młodzież zaśpiewa w Ciechocinku-Impresje 2013

Współautorzy: Magdalena Wróbel

18-stego lipca w Ciechocinku znów zrobi się gwarnie i muzycznie. Fundacja PRO OMNIBUS rozpocznie warsztaty muzyczne dla zakwalifikowanych do projektu niepełnosprawnych ludzi, które na początku sierpnia zakończą się serią koncertów.

 / Fot. M. Wróbel"Impresje Artystyczne" czyli Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej odbywa się od 1996 roku, pierwotnie organizowała go śp. Grażyna Świtała, a od 2002 roku robi to z powodzeniem fundacja Pro Omnibus.

Robi to z ogromnym sukcesem. Co roku do Ciechocinka nie tylko na koncerty ale tez na warsztaty przybywa rzesza publiczności. Bardzo często jest tak że goście uzdrowiska tak ustalają swoje pobyty, aby być na koncertach i podglądać młodych ludzi na próbach z orkiestrą. Bo warto zwrócić uwagę, że i koncerty i część warsztatowa jest otwarta dla publiczności. Więc każdy może się przekonać, że to co słyszymy na scenie wcale nie różni się od rzeczywistości. A młodzi wykonawcy poradzą sobie zawsze. A muzyczne doznania są niesamowite.

 / Fot. M. WróbelW tym roku fundacja ponownie borykała się z problemami związanymi ze zdobyciem środków na ten projekt. Festiwal to ogromne przedsięwzięcie i obciążenie finansowe. 50 niepełnosprawnych wykonawców przyjeżdża do Ciechocinka wraz z opiekunem. Więc organizatorzy wzięli na siebie zapewnienie noclegu i wyżywienia dla nich. A do tego zespół muzyczny, instruktorzy, zaplecze techniczne... I wszystkie te elementy, które niezbędne są aby po raz kolejny "Impresje Artystyczne" stały się czasem pięknej muzyki i prawdziwych wzruszeń.

Festiwal składa się z dwóch części. Najpierw odbywają się warsztaty wokalne z wykwalifikowaną młodą kadrą instruktorów, które wkładają swoje serce w pracę, przygotowanie piosenek i przekazanie jak największej wiedzy młodym. Druga część warsztatów to próby z prawdziwą, "żywą" orkiestrą. W tym roku organizatorzy nie ujawniają z kim współpracować będą uczestnicy warsztatów. To niespodzianka dla nich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.