Facebook Google+ Twitter

NIEPEŁNOSPRAWNE BEZDOMNIAKI - jaką mają szansę na nowy dom?

W Polsce problem bezdomności zwierząt jest tak szeroki, że zapewne ludzie nie zastanawiają się nad tym, czy w ogóle pojęcie niepełnosprawności zwierząt istnieje. A jednak, istnieje i wcale nie powinien wykluczać szansy znalezienia im domów.

Lotka w trakcie szkolenia z behawiorystko, troszkę zmęczona. / Fot. Paweł ŁuniewskiLotka jest przemiłą i wyjątkowo przyjacielską sunią, bardzo spragnioną kontaktu z ludźmi. Zamieszkuje w schronisku w Korabiewicach i jak niemal 300 psów tam marzy o domu.

Swe imię zawdzięcza umiejętności przeskakiwania pomiędzy dwiema sąsiadującymi ze sobą klatkami - w zależności od tego, po której stronie znajdują się ludzie, Lotka pojawia się raz w jednym, raz w drugim boksie.

Niestety przez swoją skoczność, w 2012 roku Lotka straciła łapkę oraz ogonek, które zostały dotkliwie pogryzione i konieczna była amputacja. Jest teraz pieskiem o trzech łapkach, który kica jak zajączek ale radzi sobie z tym świetnie. Ma też podwyższoną siatkę w boksie ponieważ skacze na wysokość 3 m. Jest wulkanem energii i czeka z utęsknieniem na tego jedynego człowieka. Myślicie, że taki psiak ma większą czy mniejszą szansę na adopcję?

Lotka jest żywiołowa i aktywna, ale chętnie skupia uwagę na swoim opiekunie. Może zamieszkać w domu, w którym przebywają dzieci, gdyż jest łagodna i często poświęca czas zabawie.

Polecamy ją osobom, które lubią aktywny wypoczynek i szukają psa, który będzie dobrze czuł się w rodzinnym gronie. Lotka potrafi chodzić na smyczy oraz wykonywać podstawowe komendy. Grzecznie jeździ w samochodzie oraz z zaciekawieniem poznaje miasto. Jest grzeczna i posłuszna jednak nie dogaduje się ze wszystkimi psami. W boksach zazwyczaj mieszka z samcami.

Jest wysterylizowana, zaszczepiona i odrobaczona.

Jeżeli nie możesz adoptować Lotki, możesz zostać jej wirtualnym opiekunem:
http://schronisko.info.pl/adopcje/daj-dom/lotka-detail


Osoby, które nie mogą dać jej domu zapraszamy również na spacery w weekendy

Jeśli chciałbyś adoptować Lotkę wypełnij ankietę:
http://schronisko.info.pl/ankieta

i zadzwoń lub napisz do nas:
Justyna (wolontariuszka opiekująca się Lotką): 512-719-786, justyna@viva.org.pl
Gosia (koordynator adopcji): 519-615-975, adopcje@schronisko.info.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.