Facebook Google+ Twitter

Niepełnosprawnemu ciężko się uczyć, ale nie ma spraw niemożliwych

Pokrótce chciałbym opisać, jak wyglądał mój pierwszy etap nauki obsługi komputera.

Nie chcę się chwalić, swoimi osiągnięciami. Chcę pomóc pozbyć się lęku do pracy z komputerem. Jestem niepełnosprawny i znam ten lęk, od podszewki. / Fot. Mirek Suchodolski.Pisałem w poprzednim swoim artykule, jak ciężko mi było przebić barierę lęku przed kupnem komputera. To był instynkt (głos wewnętrzny, że mam danego dnia o danej godzinie zadzwonić po taksówkę z danej korporacji, żeby jechać kupić sobie wymarzony sprzęt). Nie miałem żadnej zaplanowanej marki komputera, to taksówkarz mi powiedział, że łatwiejsze w obsłudze są laptopy.

Co było dalej to już pisałem, teraz opiszę pierwsze kroki nauki. Mam tylko jedną rękę i jedną nogę, w miarę sprawne. Na początku, żeby wcisnąć shift albo alt, musiałem używać ołówka trzymanego w zębach. Później doszło do mnie, że mam nie małą i delikatną rączkę tylko... prawie małą patelnię. Teraz żeby wcisnąć dwa klawisze jednocześnie, używam kciuka i palca serdecznego.

Zacząłem poznawać wartościowych ludzi, koleżanki i kolegów ze szkoły, dzięki Naszej-klasie. Zauważyłem, że są tam profile o ludziach zaginionych i akcje dawców szpiku i krwi. Dołączyłem do nich i teraz pomagam w poszukiwaniach zaginionych i dawców.

Często jestem na Wiadomościach24, nie tak dawno odważyłem się tutaj napisać kilka artykułów i wkleić parę zdjęć. Przecież nigdy nie wiem, czy mój artykuł komuś w ogóle się przyda, ale to sprawia mi przyjemność, że mogę być tutaj, i czytać Wasze wiadomości, artykuły itd...

P.S. Jeszcze a propos komputerów, podobno jest teraz jakieś dofinansowanie z PFRON-u na zakup komputera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Brawo. Czekam na następne teksty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do odważnych świat należy, i jeśli się tylko pragnie to... sam widzisz co kiedyś było nie możliwe taraz już staje się łatwiejsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Mirek:-))
5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i super! Serdecznie gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluje przełamania się i życzę wytrwałości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.