Facebook Google+ Twitter

Niepełnosprawni artyści w sopockim przeglądzie teatralnym MASSKA

To już 11. edycja przeglądu teatralnego "Masska", niezwykłego wydarzenia skupiającego utalentowane osoby z niepełnosprawnością. 17 listopada w Sopocie artyści pokażą, że można i trzeba przekraczać bariery. Wydarzenie warte przeżycia.

Przebudzeni podczas przeglądu w 2010 roku. Tym razem także ich zobaczymy! / Fot. Małgorzata Osowiecka "Masska", jako część przedsięwzięcia "Na drodze ekspresji", od lat wpisuje się w kalendarz sopockich wydarzeń artystycznych i społecznych.
"Na drodze ekspresji" to nie tylko teatr, ale różnorodne spotkania ze sztuką - poezją, muzyką i malarstwem. Jest to doskonały czas do integracji i konfrontacji twórczości osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem, co umożliwia wymianę myśli, otwiera na doświadczenia, pozwala na dzielenie się wrażliwością i pokazuje, jak ważne i wartościowe jest wspólne przeżywanie takich wydarzeń.

W zeszłorocznym 10 przeglądzie "Masska" frekwencja na widowni okazała się zachwycająca, a wszystkie przedstawienia - na najwyższym poziomie artystycznym (zachęcam do przeczytania mojej relacji z zeszłorocznej edycji przeglądu).

To dobrze, że tak wielu z nas ma potrzebę, by przeżyć coś nowego, być może dla niektórych niespotykanego. A ten przegląd może być wspaniałą okazją, by zobaczyć jak wygląda świat oczami drugiego człowieka. Dodatkowo organizatorzy zapewniają, że będzie można obejrzeć przedstawienia przygotowane i zrealizowane z pełnym profesjonalizmem, zaangażowaniem i sercem.

PROGRAM PRZEGLĄDU:
Godz. 11:00 - Teatr Ubogi Relacji - "Anioły i kawałek ich życia"
Godz. 12:00 - Grupa teatralna Mimo to Pan tego nima - "Laf, laf, laf"
Godz. 13:00 - Teatr Nota Bene - "Inny"
Godz. 14:00 - Teatr Otwarty - "Tak to było, tak to jest"
Godz. 15:00 - Teatr we mgle - "Piosenki Starszych Panów i nie tylko..."
Godz. 16:00 - Grupa Teatralna Przebudzeni - "Odlot"
W przerwie między spektaklami (ok. 12:30) - pokaz filmu "Obcy" w wykonaniu Grupy Biuro Rzeczy Osobistych.

Sopocki Teatr Ubogi Relacji zdobył 1. miejsce na Festiwalu POZAPOZY, który odbył się w Teatrze Wybrzeże w październiku za przedstawienie "Anioły i kawałek ich życia" / Fot. Zdjęcie dzięki uprzejmości Jacka Spicy, opiekuna Teatru Ubogiego Relacji"Masska" odbędzie się 17 listopada 2011 roku w godz. 11 - 17 w Teatrze na Plaży/ Sopocka Scena Off de BICZ (Klub Atelier) al. Mamuszki 2.[/i]
Wstęp wolny!

Dodatkowe informacje można uzyskać w biurze Stowarzyszenia Na Drodze Ekspresji - Sopot ul. Czyżewskiego 16 oraz pod numerami telefonów: 58 341 83 52; 600 633 101.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Interesujäcy artykuł! W naszej grupie rysowników aktu w Kulturhaus Eppendorf w Hamburgu, mamy dwoje niepełnosprawnych uczestników: kobietę i mężczyznę; oboje w wózku. Barbara jest już długo w naszej grupie i ma swoje dwie indywidualne wystawy: "Kolory, abstrakcja" i "Kaczki" "mit viel Liebe zum Detail"/ z dużą miłością do szczegółów. Mężczyzna dopiero od niedawna doszedł do nas. Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy materiał, przeczytałam z zainteresowaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry materiał:)
5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że tak. Będę opiekować się artystami podczas przeglądu, także wiadomości24 mogą liczyć na moją relację z "Masski". Zapraszam serdecznie - tak wiele wzruszeń...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z zainteresowaniem śledzimy z Martą Twoje relację. Cieszy nas bardzo że pojawiają się takie inicjatywy i imprezy, są potrzebne. Uwrażliwiają i pokazują że niepełnosprawność nie zabiera marzeń.

A może uda Ci się porozmawiać z artystami i coś o ich wrażeniach napisać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.