Facebook Google+ Twitter

Niepełnosprawni kelnerzy we włoskiej pizzeri

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-13 07:43

Trzech chłopców z zespołem Downa obsługiwać będzie w sobotę klientów w jednej z pizzerii w Treviso na północy Włoch. Właściciel lokalu zaprosił ich, gdy dowiedział się, że jeden z klientów obraził dziewczynkę dotkniętą tą chorobą.

Incydent miał miejsce dwa miesiące temu. Jeden z klientów widząc dziewczynkę przy sąsiednim stoliku wyraził głośno zgorszenie, że rodzice przyprowadzili ją do publicznego lokalu. Dorośli nie chcieli, by dziecko było świadkiem awantury i udali, że puszczają prowokację mimo uszu. Potem jednak podali ją do publicznej wiadomości.

Właściciel pizzerii, który o niczym nie wiedział, natychmiast skontaktował się z jednym z ośrodków opiekujących się młodzieżą z zespołem Downa, prosząc o pomoc. Postanowił zadośćuczynić w jakiś sposób temu, co się stało. Jego inicjatywa spotkała się z powszechnym aplauzem. Przy okazji media poinformowały, że w Rzymie od niedawna czynna jest pizzeria, w której na stałe jako kelnerzy pracują młodzi ludzie z zespołem Downa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Istotnie reakcja godna pochwały, tym bardziej, że niska świadomość w społeczeństwie nt. zespołu Downa dotyka, jak widać, również dziennikarzy. Zespół Downa to wada genetyczna a nie choroba. Niestety w mediach często widzi/słyszy się wypowiadany niemal jednym tchem zwrot "dotknięty *chorobą* zespołu Downa".
Może Wiadomości nie powinny tego stylu podzielać i edytować jednak tekst?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, który właściciel pizzerii w naszym kraju postąpiłby tak samo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ładnie ze strony właściciela pizzeri. Mam nadzieję że zyska klientów i naśladowców.
5+ za materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.