Facebook Google+ Twitter

Niepełnosprawni w e-biznesie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-08-25 21:05

Osoby niepełnosprawne natykają się dzisiaj na bardzo wiele utrudnień w codziennym życiu. Na pewno uciążliwe dla nich są przede wszystkim bariery architektoniczne, które uniemożliwiają bezproblemowe poruszanie się...

jednak nie są to jedyne utrudnienia na jakie napotykają. Problemem, który dotyka bardzo wielu niepełnosprawnych jest przede wszystkim brak możliwości zatrudnienia na etacie. Niewiele zakładów jest bowiem przystosowanych wyłącznie do zatrudniania osób niepełnosprawnych, a w wielu z nich nie ma warunków, aby takie osoby mogły tam pracować.

Nie dziwi więc fakt, że wiele osób poszukuje sposobu aby być niezależnym finansowo od innych i zarabiać na siebie.
Bardzo dużą szansą dla osób niepełnosprawnych może być e biznes.
Warto wytłumaczyć, czym jest e biznes. Otóż jest to prowadzenie biznesu przy pomocy nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych, takich jak odpowiednio przystosowane do tego aplikacje. Z każdym rokiem można zaobserwować rosnącą ilość usług, które są kwalifikowane jako e biznes. Zazwyczaj zależy to przede wszystkim od formy w jakiej jest świadczona konkretna usługa, czy jest to bezpośredni, czy też pośredni kontakt z klientem.

Ponieważ zarządzanie własnym biznesem z Internecie nie wymaga codziennych wizyt w biurze, rozwiązanie to jest idealne właśnie dla niepełnosprawnych osób. Nie dziwi więc fakt, że z każdym rokiem mają oni w tym zakresie coraz więcej możliwości, zwłaszcza jak chodzi o możliwość sfinansowania własnego e biznesu oraz odpowiednich szkoleń z tego zakresu. Obecnie jest bardzo wiele projektów, w ramach których niepełnosprawni mogą dostać dofinansowanie na otwarcie własnego e ebiznesu. Jednak najbardziej popularne z pewnością jest umożliwienie korzystania im ze śodków Unii Europejskiej, przeznaczanych na ten właśnie cel.

Zazwyczaj większość osób kojarzy własny e biznes z handlem, jednak jest to znacznie więcej różnych możliwości. E biznes to także świadczenie różnorodnych usług, takich jak na przykład zbieranie informacji dla zleceniodawców. Obecnie osoby niepełnosprawne ubiegające się o dotację na rozpoczęcie działalności mogą liczyć na kwotę około 40 tysięcy złotych, która mogą przeznaczyć w zasadzie na dowolny biznes w Internecie. Jednakże nie można ubiegać się o pomoc na otwarcie biznesu związanego z hostingiem usług lub też usług telefonicznych które są świadczone przez Internet. Są one wykluczone jak chodzi o ubieganie się o dofinansowanie na nie. Poza nimi niepełnosprawni mogą składać wnioski na każdy rodzaj biznesu w Internecie.

Gdy ktoś nie ma pomysłu na własny biznes może skorzystać ze startupów. Są to swoiste gotowe pomysły na biznes, określające jego rodzaj oraz sposób działania. Dzisiaj można je bez problemu kupić, na ten cel można także częściowo przeznaczyć dofinansowanie. Osoby niepełnosprawne mogą także potraktować startupy jako dobry pomysł na własny e biznes, z każdym rokiem bowiem są one coraz popularniejsze.

W ramach starań się o dotacje każdy niepełnosprawny może liczyć na opiekę oraz wszechstronną pomoc. Mają dostęp do specjalistycznych szkoleń z zakresu e commerce, czyli zagadnień związanych z prowadzeniem biznesu online. Dla ich wygody zazwyczaj są one prowadzone za pośrednictwem Internetu. Zawierają nie tylko informacje dotyczące na przykład rozliczania firmy, ale także sposobu jej reklamowania czy też rozwoju własnego biznesu.

Obecnie ilość osób niepełnosprawnych zakładających własną firmę rośnie, gdyż często tylko w ten sposób mogą się oni stać niezależni finansowo. A jak pokazują statystyki, radzą sobie oni w ebiznesie coraz lepiej.

Opracowanie: TerazBiznes.pl
(Maciej Żebrowski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.