Facebook Google+ Twitter

Niepełnosprawni w społeczeństwie informacyjnym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-15 21:44

Osoby niepełnosprawne powinny mieć swoje miejsce w społeczeństwie informacyjnym. To jedno z haseł przyświecających światowemu dniu telekomunikacji i społeczeństwa informacyjnego.

Na Uniwersytecie Warszawskim spotkali się członkowie telekomunikacyjnych kół naukowych z Politechniki Warszawskiej, Wojskowej Akademii Technicznej i UW.

Prorektor Uniwersytetu Warszawskiego Stanisław Głąb zwrócił uwagę, że w ostatnich latach wszyscy staliśmy się społeczeństwem informacyjnym. Profesor Stanisław Głąb zwrócił też uwagę, że informacja i komunikacja zdominowały życie człowieka - bez względu na jego wiek czy rolę w życiu społecznym.

W takim społeczeństwie trudno jest jednak funkcjonować osobom niepełnosprawnym. Jak mówi Agnieszka Boczarska ze studenckiego koła Stowarzyszenia Elektryków Polskich, muszą oni borykać się z prozaicznymi trudnościami. Są to głównie problemy techniczne. Na przykład niedowidzący mają problem choćby z układem kklawiatury komputerowej. Agnieszka Boczarska ma nadzieję, że potrzeby niepełnosprawnych zostaną dostrzeżone - na przykład przez producentów sprzętu komputerowego.

Obchody światowego dnia telekomunikacji i społeczeństwa informacyjnego potrwają do soboty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To prawda, osobom niepełnosprawnym jest trudno się wpisać w nurt rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.