Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25314 miejsce

Niepełnosprawni z Ostrowca Świętokrzyskiego świętowali

3 grudnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W Ostrowcu Świętokrzyskim główna jego celebracja została po raz kolejny zorganizowana przez Stowarzyszenie "Tacy Sami" na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.

Zarząd Stowarzyszenia Tacy Sami na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych; pierwsza z lewej: prezes Joanna Francuz. / Fot. Krzysztof KrzakŚwiatowy Dzień Osób Niepełnosprawnych został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Celem obchodów tego dnia jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych zarówno tych, u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu spowodowane obniżeniem sprawności fizycznej, jak i psychicznej oraz pomoc we włączeniu tej grupy społecznej w społeczne życie. Rok starsze od Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych jest Stowarzyszenie "Tacy Sami" na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. I to one, z jej prezes, Joanną Francuz na czele, było gospodarzem ostrowieckich obchodów, które odbyły się 3 grudnia 2013 roku w Osiedlowym Domu Społecznym "Malwa".

W sali ODS Malwa nie było wolnych miejsc. / Fot. Krzysztof KrzakPonad sto osób przybyło na zaproszenie zarządu, by razem świętować ten wyjątkowy w roku dzień. Wśród gości honorowych znaleźli się: starosta ostrowiecki, Zdzisław Kałamaga, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Paweł Górniak, asystenci posłów na Sejm RP Zbigniewa Pacelta i Jarosława Górczyńskiego, Paweł Celebański i Agnieszka Rogalińska. A jako że Dzień Osób Niepełnosprawnych ma wymiar międzynarodowy, to na imprezie pojawili się także przedstawiciele europarlamentarzysty Jacka Włosowicza (Solidarna Polska): Kamil Piasecki i Michał Sipika, którzy poza życzeniami od posła przekazali również prezent dla Stowarzyszenia "Tacy Sami", którego podopieczni mogli niedawno na zaproszenie europosła gościć w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Byli również przyjaciele (m.in. wychowankowie Zakładu Poprawczego Dla niepełnosprawnych wystąpiły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 15 w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzakreprezentowani przez wychowawcę, Krzysztofa Mikosa) i sponsorzy (m.in. Albert Choinka z działu marketingowego Grupy Ożarów, przedstawiciele Fundacji Uśmiech, Ostrowieckiego Kombinatu Budowlanego, firmy Remondis), dzięki którym Stowarzyszenie "Tacy Sami" może prowadzić swoją działalność i organizować dla podopiecznych kilkanaście imprez integracyjnych w roku. Wszyscy ci ludzie wielkiego serca otrzymali z rąk Joanny Francuz gratulacje i podziękowania. Podziękowania otrzymali również członkowie zarządu stowarzyszenia: Barbara Żaczek, Bogumiła Lipińska, Edyta Śmieszek, Danuta Klepacz, Elżbieta Sadowska i Marian Dulęba.

Tak bawili się podopieczni Stowarzyszenia Tacy Sami w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakPodczas wtorkowego spotkania w "Malwie" dla niepełnosprawnych wystąpili młodzi wokaliści skupieni w zespołach "Wiolinki" i "Astra" z Miejskiego Centrum Kultury kierowanych przez Jadwigę Dadię, a także utalentowane dzieci z Publicznego Przedszkola nr 15. Szczególnie miłym gościem był święty Mikołaj rozdający prezenty. Można było kupić stroiki na bożonarodzeniowy stół wykonane przez podopiecznych stowarzyszenia. A potem rozpoczęła się zabawa taneczna, którą poprowadził zaprzyjaźniony z ostrowieckim niepełnosprawnymi DJ Daniel Bielecki. Tak radośnie i świetnie bawiących się osób trudno doprawdy spotkać w innych środowiskach!

Fotogaleria z imprezy:http://www.wiadomosci24.pl/artykul/swiatowy_dzien_osob_niepelnosprawnych_w_ostrowcu_swietokrzyskim_289775.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.