Facebook Google+ Twitter

Niepełnosprawni z ostrowieckiej SZANSY w Tatrach

Po raz kolejny podopieczni Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" wzięli udział w obozie sportowym w Zakopanem.

Niepełnosprawni z SZANSY w Zakopanem. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimPo raz kolejny 30 niepełnosprawnych zawodników (w tym 4 osoby niepełnosprawne "50+" oraz kadra programowa i wolontariusze) w dniach 8 - 18 sierpnia 2016 roku "opanowało" tamtejszy pensjonat "Maria". Organizacja obozu sportowego dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" - Zakopane 2016 została dofinansowana był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Szansowicze trenują piłkę nożną. / Fot. Krzysztof Krzak- Była to już czwarta taka impreza zorganizowana przez nasze stowarzyszenie – powiedział Remigiusz Woźniak, kierownik obozu, wiceprezes Stowarzyszenia "SZANSA". – Po poprzednich obozach sportowych wiedzieliśmy dokładnie, co i kiedy chcemy trenować. Jednak jak zwykle największym wyzwaniem było tak dopasować zajęcia, aby uczestnicy obozu w rozpiętości od 24 do 69 lat mieli zapewnione treningi adekwatne do swojego wieku i swojej niepełnosprawności. Dla mnie osobiście wielkim sukcesem jest to, że z roku na rok tak wiele osób chce uczestniczyć w tego rodzaju przedsięwzięciu.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych organizowany przez "SZANSĘ" to nie tylko treningi na siłowni, w badmintona,Nordic Walking. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA w Ostrowcu Świętokrzyskim bocce, treningi na kręgielni, koszykówkę, piłkę nożną, obowiązkowa gimnastyka poranna, spacery z kijkami Nordic Walking oraz treningi biegowe. Obóz sportowy to także uspołecznianie i integracja. Uczestnicy brali udział w mszach świętych, wyprawach turystycznych po tatrzańskich szlakach. Zamiast kolacji zorganizowany był grill. Nie mogło zabraknąć ulubionej formy muzykoterapii osób niepełnosprawnych na obozach sportowych "SZANSY", czyli zumby. W ramach zajęć sportowych w pływaniu zorganizowane były wyjazdy na baseny termalne "Szaflary", gdzie oprócz pływania uczestnicy skorzystali z odnowy biologicznej.

Opiekunowie pomagali uczestnikom zejść z Kasprowego Wierchu. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA w Ostrowcu Świętokrzyskim- Dzięki temu, że Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" otrzymało dofinansowanie na obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych - Zakopane 2016 ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki trenerzy "SZANSY" mieli większą możliwość przeprowadzania codziennych treningów w różnych dyscyplinach z większą ilością osób i w większej ilości dyscyplin – powiedział Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ulicy Żabiej. - Wielkim wyczynem była wyprawa jedenastu osób na Kasprowy Wierch i to nie kolejką, ale jak prawdziwi turyści, szlakiem!

- Na zakończenie, podczas uroczystego podsumowania każdy uczestnik otrzymał okazjonalny medal i dyplom za czynny udział w zajęciach podczas trwania obozu sportowego - dodaje Remigiusz Woźniak. – Dla niektórych był to pierwszy medal w życiu, a radość z jego otrzymania była nie do opisania. A biorąc pod uwagę, że trwały Igrzyska Olimpijskie w Rio, to osoby niepełnosprawne czuły się jak olimpijczycy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brawa dla Stowarzyszenia " Szansa" za organizowanie tego typu obozów a dla Autora artykułu za propagowanie na W24 takich wartościowych wydarzeń...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.