Facebook Google+ Twitter

Niepełnosprawni z podatkami za pan brat

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-10-19 09:49

Osoby niepełnosprawne wydając pieniądze na leczenie, mogą odzyskać część wydatkowanej kwoty. Taką możliwość daje przysługując a im ulga na leki.

Osoby niepełnosprawne wydając pieniądze na leczenie, mogą odzyskać część wydatkowanej kwoty. Taką możliwość daje przysługująca im ulga na leki. Żeby mieć możliwość skorzystania z takiej możliwości należy kupować leki w taki sposób, ażeby w miesiącu wydać na nie więcej niż 100 zł.

Tylko kwotę powyżej stu złotych można odliczyć od swoich dochodów. Przykładowo jeżeli systematycznie co miesiąc będzie się wydawało na medykamenty 99 zł i miesięczne wydatki na ten cel nie przekroczą 100 zł, fiskus zalicza taką osobę do tzw. "średnio chorych" i uważa, że osoba taka sama sobie może finansować leczenie. Nieistotnym jest fakt, że często zachodzi potrzeba wydawania pieniędzy co miesiąc. Można je wydawać nawet raz na rok, ale najważniejsze, żeby przekroczyć magiczną kwotę 100 złotych w danym miesiącu.

Jeżeli w marcu wyda się 400 zł na leki to 300 zł (czyli nadwyżkę) można odliczyć od dochodu. Wydając miesięcznie po 99 zł, co daje roczną kwotę - 1188 zł, nie będziemy mogli odjąć w zeznaniu podatkowym nawet złotówki. Niezbędnym warunkiem skorzystania z ulgi jest to, że podatnik będący osobą niepełnosprawną, który chce odliczyć od dochodu wydatki poniesione na leki, musi posiadać np. fakturę VAT dokumentującą poniesienie tego typu wydatków.


Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.