Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2645 miejsce

Niepełnosprawność to NIE koniec życia!!!

Pogląd na życie z perspektywy wózka jest głębsze i bardziej wartościowe.

 / Fot. Joanna TrzopNazywam się Joanna Trzop mam 32 lata, jestem osobą niepełnosprawną. Od urodzenia choruję na Dziecięce Porażenie Mózgowe, poruszam się na wózku inwalidzkim (na krótkie odległości przy pomocy balkonika). Pomimo swojej niepełnosprawności żyję aktywnie, dążę do zamierzonych sobie celów i nie poddaję się! Nigdy nie ubolewałam nad tym, że jestem niepełnosprawna ponieważ akceptowałam się taką jaką jestem. Życie z perspektywy wózka nie odbierałam jako dramat, a wręcz przeciwnie odbieram to tak, że mogę więcej rzeczy docenić niż osoby sprawne.Trzeba żyć, a nie wegetować bo
życie jest tylko jedno. Każda chwilę trzeba przeżyć tak jakby ona była naszą ostatnią bez względu na to czy jesteśmy niepełnosprawni czy pełnosprawni.
Gdy miałam 19 lat wyprowadziłam się z domu rodzinnego (z małego miasteczka położonego niedaleko Piły), ponieważ chciałam się usamodzielnić i mieć większe możliwości rozwijania się pod względem edukacyjnym, zawodowym i rehabilitacyjnym. Obecnie w Ostrowie Wielkopolskim mieszkam 13 lat,ani sekundy nie żałowałam swojej wyprowadzki od rodziców, choć mam do nich 300km.
Uważam, że jestem Panią swojego losu- spełniam się i staram się nie oglądać w tył, a zawsze "iść" do przodu! Ukończyłam szkołę średnią, wystarałam się o samodzielne mieszkanie (bo na początku mieszkałam w wynajmowanym pokoiku), ukończyłam wiele kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe, mam wielu fantastycznych znajomych, rehabilituję się systematycznie, chodzę na basen.
W tamtym roku startowałam w konkursie " Miss Polski na wózku 2014r". Udziałem w tymże konkursie chciałam pokazać, że kobiety poruszające się na wózku także są zaradne, zadbane, mają swój seksapil, mają plany życiowe itd. Po miesięcznej walce o głosy nie dostałam się do 10-tki finałowej, która pojechała na galę do Warszawy. Mimo wszystko warto było się zgłosić do konkursu, bo przeżyłam nie zapomnianą przygodę.
Podejmuję wyzwania, ponieważ wiem o tym że jak się chce czegoś to można wszystko!!! Nie ma rzeczy nie możliwych :-) Trzeba spełniać swoje marzenia i pragnienia, oddychać pełną piersią. Uśmiech na twarzy i do przodu!!!!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.