Facebook Google+ Twitter

Niepełnosprawny bez karty parkingowej to uzurpator

Opublikowałem dziś materiał pt. "Uzurpator na kopercie” pokazujący jednostkowy przypadek nagminnego łamania prawa - zajmowania miejsc na kopertach dla niepełnosprawnych, przez osoby nieuprawnione. Redakcja go zdjęła.

Straż miejska wypisuje mandat (który zostawi za wycieraczką) dla kierowcy srebrnego Porsche, który zaparkował swój samochód na miejscu dla inwalidów przy ulicy Brackiej w Warszawie. / Fot. PAP/Maciej ChmielPrzyczyną usunięcia opublikowanego materiału był interwencja tej treści; „Szanowni Państwo! Proszę nie publikować informacji nie sprawdzonych a wręcz takich, które pomawiają inne osoby. Pan Adam Podgórski opisał sytuację nie sprawdzając dokładnie całości sprawy. Zdjęcie przedstawia auto inwalidy pracownika Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej. Nasz kolega jest inwalidą - bez nogi." Cytuję w zapisie oryginalnym. W korespondencji podany był jeszcze link do materiału.

Redakcja ugięła się przez żądaniem bezczelnym i w niczym nieuprawnionym. Jeśli tak ma być dalej, to ja ciemno widzę przyszłość dziennikarstwa obywatelskiego. Przede wszystkim wiadomość była sprawdzona. Sam dokładnie i naocznie sprawdziłem, że w aucie nie było
karty parkingowej, która jest jedynym legalnym dokumentem w Polsce i Unii Europejskiej, uprawniającym właściciela pojazdu do postoju na kopercie. Nie żadne napisy, naklejki itp., choćby ich były dziesiątki.

Po drugie: nikogo nie pomawiałem! Nie wymieniłem nazwiska właściciela pojazdu i nie ujawniłem nawet numeru rejestracyjnego. To właśnie urzędnik magistratu rudzkiego, który przestraszył
redakcję, zniesławia mnie, pomawiając mnie o nierzetelność i nieuczciwość. Uprzejmie proszę zatem Wielce Szanowną Redakcję o podanie mi nazwiska tej osoby, abym mógł zaprotestować w sposób przewidziany przez prawo. Czyli złożyć doniesienie o popełnionym przestępstwie.
Po trzecie: smutny fakt, że właściciel auta jest inwalidą bez nogi, o czym nie wiedziałem, bo skąd miałem wiedzieć, w niczym nie upoważnia go do łamania prawa. A prawo ewidentnie złamał.

Współczuję temu panu, nawet bardzo. Jestem kaleką ze stopą Charcota i bez przerwy grozi mi ewentualność amputacji stopy. Ale ja, stawiając auto na kopercie, zawsze wystawiam za szybą kartę parkingową. I ze swojego inwalidztwa nie robię tarczy, by uniknąć konsekwencji własnego bezprawia. I wreszcie, ja nigdzie nie napisałem, że pan -"nasz kolega" nie jest inwalidą. Nawet jeśli bym wiedział, że jest inwalidą, podtrzymałbym tezę tytułową, że w tym akurat przypadku zachowuje się jak uzurpator.

Po czwarte, jeśli pan - „nasz kolega” jest urzędnikiem urzędu, to niejako podwójnie popełnia wykroczenie. Bo lekceważy prawo świadomie, a ponadto okazuje przy tym arogancję typową dla urzędników, którym wydaje się, że im ”wszystko wolno”. A powinni mieć świadomość, że im wolno mniej!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Drogi Mariuszu! Cieszy mnie Twoja opinia. Cieszy mnie również decyzja Redakcji o publikacji tego tekstu. Przeież ja nigogo nie pomawiałem, nikogoo nie obrażalem. Stwierdziłem drobny fakt czyjegos postepowania. postępowania nie w porządku! Gdybym na przykład odkryl i stwierdził, ze właściciel tego auta jeździ bez prawa jazdy, chociaz ma na szybie przyklejony napis: "Posiadam uprawnienia do prowadenia samolotów", to czy urzednik z rudzkiego magistratu tez występowłaby sie w obronie "naszego kolegi". Pewnie tak, bo przeciez kogo, jak kogo, ale kolesiow z magistratu krytykować nie wolno. Na marginesie; urzędnik broniacy "naszego kolegi" popisuje się wprwdzie dobrym sercem wobec "naszego kolegi", ale przy tym głęboką ignorancją prawa. Wierzę, że stanowisko uzyskał wskutej konkursu kwalifikacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To ciekawe jak te urzędy robią nam wodę z mózgu. Niby wszyscy wiemy jak działają i jacy tam ludzie. Niby ich reakcje są przewidywalne, a jednak uginamy się częstokroć pod brzemieniem urzędowego pisma z pieczątką. Szanowny Panie Adamie - gratuluję artykułu i konsekwentnego stanowiska. Proszę przyjąć wyrazy szacunku. *5

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jeśli chcemy żyć według reguł prawa, nie oczekujmy wyjątków wobec siebie" - święte słowa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.