Facebook Google+ Twitter

Niepełnosprawny? Oscar Pistorius ostatni w półfinale MŚ

Oskar Pistorius nie zakwalifikował się do finału lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Daeugu. Południowoafrykańczyk biegający na protezach z włókien węglowych, dotarł do mety na ostatnim miejscu.

 / Fot. EPA/DIEGO AZUBEL Startowi Pistoriusa od początku towarzyszyły liczne kontrowersje. Sprężyste protezy z włókien węglowych zapewniają mu mniejsze straty energii, niż u pełnosprawnych zawodników. Sportowiec nie odczuwa też zakwaszania mięśni łydek, co z reguły bardzo dokucza biegaczom.

Oscar Pistorius: Biegacz po amputacji nógPistorius urodził się bez kości strzałkowych, amputowano mu obie nogi poniżej kolan, kiedy miał 11 miesięcy Jest rekordzistą w biegach niepełnosprawnych na 100, 200 i 400 metrów. W 2007 roku wystąpił w mityngu w Sheffield, jako pierwszy niepełnosprawny sportowiec wspólnie ze sprawnymi lekkoatletami. Trybunał Sportowy w Lozannie dopuścił go Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, ale nie uzyskał on kwalifikacji.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.