Facebook Google+ Twitter

Niepełnosprawny zamierza przemierzyć Polskę z północy na południe

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-26 09:42

Niepełnosprawny Przemek Kowalik spod Poznania zamierza przejechać Polskę z północy na południe. Mężczyzna, poruszający się na elektrycznym wózku inwalidzkim, przejechał już kraj z zachodu na wschód.

Niecałe dwa tygodnie temu Przemek wyjechał z Rozewia. Teraz w drodze do mety przemierza trasy Jury Krakowsko- Częstochowskiej. Swą tysiąckilometrową wyprawą Przemek Kowalik chce udowodnić, że nie ma granicy między możliwym, a niemożliwym.

W wyprawie pod hasłem "Misja Tysiąc - Siła i Wiara" towarzyszy mu czworo najwierniejszych przyjaciół. Jadą samochodem wyposażonym w suchy prowiant, wodę do picia , koce, apteczkę, a nawet łóżko. To na wypadek, gdybym musiał odpocząć - tłumaczy podróżnik.

Przemek Kowalik ma 32 lata. Sześć lat temu miał poważny wypadek samochodowy, po którym został całkowicie sparaliżowany. Przez 3 lata był przykuty do łóżka. Pierwszy raz na szlak wyruszył w 2007 roku. Miał wtedy pokonać trasę ze Świecka do Zosina na granicy z Ukrainą.

Tuż przed metą trafił do szpitala z powodu sepsy. Przez kilka tygodni walczył o życie. Wszystko po to - jak mówi - by rok później szczęśliwie pokonać tę samą trasę. Na metę w Zakopanem Przemek Kowalik chce dotrzeć już za kilka dni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.