Facebook Google+ Twitter

Niepewna pozycja Heidfelda. Czy w Lotus Renault zastąpi go Grosjean?

Od niedzielnego Grand Prix Monaco krążą pogłoski, że Nick Heidfeld z zespołu Lotus Renault GP może zostać zastąpiony przez Romaina Grosjeana - obecnego lidera klasyfikacji serii wyścigowej GP2.

Sonda

Kto by był lepszym kierowcą w LRPG?

Przypomnijmy, że Heidfeld zastępuje w LRPG Roberta Kubice, który miał wypadek 6 lutego na trasie Ronde di Andora. Szef stajni Renault Eric Boullier powiedział, że Nick jest dobrym kierowcą, ale nie spisuje się tak, jak by chciał zespół. Ostatnio nawet jest lepszy Vitaly Petrov, od którego się nie spodziewano aż tak dobrej jazdy.

"Quick Nick" w tym momencie zajmuje 6. pozycję w klasyfikacji generalnej, w której do zajmującego 5. pozycję Fernando Alonso traci 40 punktów. Na swoim koncie w tym sezonie Heidfeld miał następujące miejsca: Grand Prix Australii - 12. pozycja, Grand Prix Malezji - 3. pozycja, Grand Prix Chin - 12. pozycja, Grand Prix Turcji - 7. miejsce, Grand Prix Hiszpanii i Monaco - 8. pozycja.

Z drugiej strony, 6. pozycja w klasyfikacji generalnej nie jest złą pozycją. Zresztą wiadomo nie od dziś, że Nick Heidfeld nie jest kierowcą o dużych osiągnięciach. Ostatnio jednak coraz częściej pojawia się nazwisko Romaina Grosjeana, który mógłby zastąpić Heidfelda w zespole z Estone. Tak by się miało stać, gdyby Niemiec jeździł tak jak jeździ teraz lub gorzej.

Grosjean już jeździł w stajni Renault w 2009 roku, ale się wtedy nie sprawdził. Teraz podobno jest lepszym kierowcą niż przed dwoma laty - tak przynajmniej twierdzi on sam. A co na to Lotus Renault? Zapewne dowiemy się wkrótce.

Heidfeld, Grosjean, a może Hulkenberg - który z nich byłby lepszym kierowcą w LRPG? Zagłosuj w naszej sondzie! (z prawej strony)
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.