Facebook Google+ Twitter

Niepewna przyszłość informatycznego centrum BenQ

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-10-06 10:55

Ważą się losy wrocławskiego oddziału znanej tajwańskiej firmy BenQ. W listopadzie rozstanie się ona ze 170 osobami, czyli niemal z połową wszystkich swoich specjalistów.

Jeszcze w maju Jerry Wang, wiceprezes firmy BenQ Corporation, mówił o szybkim rozwoju wrocławskiego Centrum Rozwoju Oprogramowania. Tymczasem pracownicy nie mają dziś wcale powodów do zadowolenia.

– O górnikach czy hutnikach trąbi się na cały kraj, a gdy pracę tracą wysokiej klasy informatycy, to panuje głucha cisza – poskarżył się nam jeden z nich.


Tajwan mówi: dość


Kilka dni temu tajwański koncern poinformował o tym, że nie będzie dłużej dokładał do produkcji telefonów komórkowych w Europie. Odpowiada za to niemiecki oddział firmy, dla którego oprogramowanie tworzy wrocławskie centrum. Pracę stracą ci, którzy nie mieli stałych etatów.
– Podjęliśmy decyzję o czasowym zawieszeniu współpracy – wyjaśnia Anna Celary z BenQ Poland. – Jeśli tylko sytuacja BenQ Mobile się poprawi, to znów ich zatrudnimy.
Jej zdaniem, telefony komórkowe tej firmy nadal będą sprzedawane w Polsce. Podobno jest to możliwe, bo z zakładów badawczo-rozwojowych i produkcyjnych będzie korzystał jeden z azjatyckich oddziałów BenQ. Czy w kręgu zainteresowań jest wrocławskie centrum?
– Na razie trudno cokolwiek powiedzieć o przyszłości. Może za kilka dni będziemy znali jakieś szczegóły – mówi Stefan Muller, rzecznik prasowy BenQ Mobile.


Amerykanie na ratunek


Polscy pracownicy sądzą jednak, że szanse na to są niewielkie, mimo że znalazły się pieniądze, by centrum działało do końca roku.
Chyba że cała spółka BenQ Mobile trafi w ręce zainteresowanych jej przejęciem informatycznych firm: tajwańskiego Foxconn lub amerykańskiego Jabil Circuit.

Przemysław Ziółek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.