Facebook Google+ Twitter

Niepewna przyszłość Sławomira Peszki. Będzie transfer do FC Koeln?

Pomocnik Lecha Poznań wrócił dziś z rozmów z włodarzami klubu FC Koeln, jednak transfer do niemieckiego zespołu może w ogóle nie dojść do skutku.

Zawodnik mistrza Polski kilka dni temu zjawił się na badaniach w Niemczech. Początkowo starał się utrzymywać to w tajemnicy, powszechnie rozpowiadając, że jest na Mazurach, kiedy jednak spotkał się z właścicielami i trenerem FC Koeln, przyznał w mediach, że toczy właśnie rozmowy na temat ewentualnych zarobków.

Zgodnie z tym, co piłkarz zapisane ma w kontrakcie, umowa z Lechem obowiązuje go do roku 2012, istnieje jednak możliwość przejścia do innego klubu za sumę minimum 700 tys. euro. Taką też kwotę FC Koeln miałoby zapłacić Poznaniakom. Menadżer niemieckiej drużyny w wywiadzie przyznał, że Sławomirem Peszką był zainteresowany już od dłuższego czasu, a ostatnie występy reprezentanta Polski, tylko go upewniły w tym, że to zawodnik odpowiedni dla wzmocnienia prawej strony pomocy. Spore znaczenie ma także obecność w klubie Adama Matuszczyka oraz Lukasa Podolskiego, którzy zapewnić mieli łatwiejszą aklimatyzację Lechity.

Oferta wpłynąć ma do włodarzy Lecha już jutro, nie do końca wiadomo jednak, czy miałaby obowiązywać w sytuacji spadku FC Koeln do 2. Bundesligi (co jest możliwe, zespół zajmuje obecnie 16 miejsce w lidze). W tej kwestii Peszko z klubem się nie dogadał. Niezależnie od tego, właściciele Lecha już teraz zapowiedzieli, że nie zgodzą się na taką transakcję. Marek Pogorzelczyk, dyrektor sportowy Lecha Poznań, w ostrych słowach całą propozycję nazwał żartem, dodając tym samym, że żadne wyprzedaże kluczowych zawodników nie wchodzą w grę, ponieważ przed Poznaniakami wiele trudnych spotkań w rundzie wiosennej - zarówno w Ekstraklasie, gdzie stopniowo odrabiają straty z początku sezonu, jak i Lidze Europejskiej, gdzie w kolejnej rundzie zmierzą się ze Sportingiem Braga.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.