Facebook Google+ Twitter

Niepodległość dla Palestyny?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-25 14:34

Palestyńczycy rozważają możliwość jednostronnego ogłoszenia deklaracji niepodległości. Miałaby to być reakcja na przedłużający się impas w rokowaniach z Izraelem. Informację tej treści przekazał wydawany w Londynie poważny dziennik arabski "Al Szark al-Awsat", powołując się na źródła w Ramallah.

W siedzibie władz palestyńskich w Ramallah na Zachodnim Brzegu mówi się jednak, że ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie najwcześniej za tydzień. Wtedy właśnie w Waszyngtonie dojdzie do trójstronnego spotkania z udziałem Condoleezzy Rice i głównych negocjatorów z ramienia Izraela i Autonomii - Cipi Liwni i Ahmeda Korei.

Condoleezza Rice powiedziała minionej nocy, że wciąż jest przekonana, iż w najbliższych miesiącach będzie można uzyskać ostateczne porozumienie pokojowe między stronami. Okazuje się jednak, że opinii tej nie podzielają inni funkcjonariusze administracji waszyngtońskiej.

Elliott Abrams, zastępca doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego USA, wyraził przekonanie, że zamieszany w afery korupcyjne premier Ehud Olmert nie jest w stanie przeforsowac teraz w Izraelu żadnych poważniejszych decyzji politycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.