Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10601 miejsce

Niepokojące zjawisko przechodzenia na islam

Informacja o egzekucji 26-letniego Amerykanina Petera Kassiga, który założył organizację humanitarną, i który przeszedł na islam, została potwierdzona. Jednym z jego oprawców jest 22-latek z Normandii, również od niedawna muzułmanin.

Na portalu Figaro ukazała się rozmowa Wladimira Garcin z paryskim adwokatem Thibault de Montbrial, specjalistą od terroryzmu na temat niepokojącego zjawiska przechodzenia młodych Francuzów na islam. Nie ma badań dotyczących różnic dotyczących przemocy radykalnych muzułmanów i od nowo nawróconych. Jednak w przypadku tych ostatnich, proces radykalizacji idzie o wiele dalej; inaczej mówiąc konwersja jest dla tych osób etapem przejścia do radykalnego islamu. To nie jest jeszcze bodziec do radykalizacji, ale krok ku niej.

W reportażu wyemitowanym przez BFM-TV, Francuz ten powiedział, że przeszedł na islam po tym jak odkrył tę religię i zgłębił jej prawdy w Internecie, za pośrednictwem zamieszczonych tam filmów...

Przykład Francuza z Normandii pokazuje, że dżihadyści wykorzystują Internet, jako narzędzie propagandy i rekrutacji bojowników. Internet był już używany przez Al-Kaidę. Metody te rozwinęły się znacząco w Państwie Islamskim. Jednakże filmy z Kalifatu charakteryzują się prawdziwą estetyką. Twórcy filmów przyswoili sobie najnowsze technologie, dostosowali się do wymogów estetycznych kultury zachodniej. Zatrudniają informatyków i artystów, aby atrakcyjnie pokazać swoją ideologię i walkę. Działają na wzór dużej firmy Europejskiej dążącej do wylansowania i sprzedaży swojego produktu.

Już od dawna istniały filmy propagandowe radykalnego islamu w Internecie. Jednakże teraz jest ich znacznie więcej i mają one nowy o wiele większy oddźwięk, ponieważ pojawiła się fala wyjątkowej radykalizacji, jaką obserwujemy w ciągu dwóch lat. Dżihadyści wiedzą, że w Europie Zachodniej jest wielu młodych ludzi gotowych do walki za islam. Przyciągają ich uwagę tymi filmami.

Można zaobserwować wzrost konwersji na islam. Szacuje się, że liczba nawróconych wzrasta o 20% w skali roku od początku 2010. To dziesiątki tysięcy młodych ludzi.

Zadajemy sobie pytanie, dlaczego młodzi Francuzi, którzy nie wywodzą się z kultury muzułmańskiej, chcą przejść na islam. Socjologowie, prawnicy, psychologowie pracują nad tym, ale nie znaleźli jeszcze ostatecznej odpowiedzi. Jednakże, można by pomyśleć, że radykalny islam ma, w oczach niektórych młodych ludzi - niezależnie od ich pochodzenia, środowiska i statusu ekonomicznego – coś atrakcyjnego, nadzieję przeżycia przygody opartej o wartości islamu. Jest to jednak tylko hipoteza.

Młodzi Francuzi wyraźnie przechodzą kryzys tożsamości od kilku lat. Wyraża się to w szczególności poprzez rozmnożenie się różnych wspólnot w społeczeństwie, a wraz z nimi wzrost praktyk religijnych lub noszenia oznak religijnych. Na przykład, nie można zaprzeczyć, że w ciągu ostatnich kilku lat, wiele kobiet nosi chusty lub zasłonę. Zaczyna to stwarzać konkretne problemy w niektórych dzielnicach lub na uniwersytecie. Zaczynamy stąpać po śliskim gruncie. Zjawisko to należy również postrzegać w kontekście kryzysu gospodarczego, moralnego i wzrostu indywidualizmu, który wciąż jest uważany przez społeczeństwo, za wartość podstawową.

Ponadto, młodzi ludzie, którzy jadą walczyć w imię radykalnego islamu, przystępują do ruchu, który zapowiada zniszczenia Zachodu. Przejmują oni nienawiść do naszego społeczeństwa. Wracają z tym doświadczeniem do swoich krajów, do ludzi, których nienawidzą. Niebezpieczeństwo jest realne. Zbrodnią byłoby milczeć pod fałszywym pretekstem poprawności politycznej.

Nie w każdej osobie, która przeszła na islam, drzemie potencjalny ekstremista. Musimy oddzielać muzułmanów od terrorystów. Powinniśmy uważnie monitorować przejścia na islam tych, którzy wykazują radykalne stanowisko. Nie wszyscy wyjeżdżają walczyć. Niektórzy niebezpiecznie radykalni pozostają we Francji. Dlatego ci radykalni nawróceni stanowią niebezpieczeństwo, a społeczeństwo musi monitorować, w imię zasady ostrożności. Służby specjalne mogą ich wykryć poprzez identyfikację radykalnych czynów, czy ekstremistycznych wypowiedzi.

Są też ludzie, którzy przeszli na islam z powodów duchowych i oczywiście nie stanowią zagrożenia. Nie są oni wykrywani przez policję, ponieważ nie angażują się w radykalne działania.

- Jeśli nie będziemy monitorować tych, których konwersja jest wyraźnie pierwszym krokiem w kierunku radykalizacji napędzanej nienawiścią do naszego systemu, możemy popełnić niewybaczalny błąd - ostrzega Thibault de Montbrial.

Źródło:
http://www.lefigaro.fr/vox/societe/2014/11/17/31003-20141117ARTFIG00173-djihad-l-inquietante-radicalisation-des-convertis-francais.php

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Zachód od dawna gromadził drewno na swój własny stos pogrzebowy. Globalizm i monetaryzm odepchnęły na bok mniej groźnych spośród kłębiącego się tam wokół steru nawy państwa tłumu szaleńców ideologicznych i właśnie przytknęły do tego stosu zapałki.

Ujmując rzecz mniej obrazowo. Po stłumieniu Ruchu Oburzonych układ trzymający wladzę wydał sam na siebie wyrok zmiecenia przez znaczni bardziej radykalne ugrupowania, podobnie jak monarchia absolutna odwołując edykt nantejski wydała na siebie wyrok ścinania głów przez jakobinów. Wtedy potrwało to sto lat, ale w tamtych czasach świat pracował jeszcze na bardzo małych obrotach w porównaniu do dzisiejszych, a młyny Boże podobnie. Wypada sobie przypomnieć zdanie Talleyranda o bagnetach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na nagraniu z egzekucją syryjskich żołnierzy i Amerykanina Petera Kassinga zidentyfikowano drugiego Francuza.

22-latek pochodzenia portugalskiego, nazywa się Mickael Dos Santos. We Francji mieszkał w podparyskim Villiers-sur-Marne. Francuz ten przeszedł na islam, przyjął pseudonim Abu Othman i wyjechał do Syrii na jesieni zeszłym roku.

W poniedziałek francuskie MSW poinformowało, że na tym samym nagraniu zidentyfikowano Maxime'a Haucharda z Normandii. Wyjechał on do Syrii w sierpniu 2013 roku.
"Mickaël Dos Santos znany jest z zaangażowania terrorystycznego w Syrii i agresywnego zachowania w sieci" - powiedział premier Francji Manuel Valls.

Oprócz dwóch Francuzów, 16 innych bojowników widocznych na filmie nie zostało jeszcze zidentyfikowanych. Niektórzy mają zachodni lub azjatycki typ urody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś jeden jegomość powiedział, że "religia jest to opium dla mas", ale nie uwzględnił, że rządzący też chętnie tego narkotyku zażywają...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brak perspektyw wpływa na to, że ludzie są bardziej podatni na agitację.
Mnie zaszokował profesjonalizm uwodzenia młodych ludzi, metodyczne podejście do werbowania bojowników ze środowisk, które z islamem nie mają nic wspólnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obym okazał się fałszywym prorokiem, ale obawiam się, że już naprawdę bliski jest dzień, w którym Europa po tym, jak w samobójczym szale kontrkultury lat sześćdzeisiątych ostatecznie się od swoich prawdziwych podstaw duchowych oraz społeczno-politycznych (Rzym, Sparta, Ateny, Jerozoilma proroków i apostołów) będzie błagać na kolanach o ratunek Rosję oraz Chiny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Młodzież się zagubiła. Bezrobocie i brak widoków na lepsze jutro. Wydaje mi się , że perspektywa, że na świecie będzie tylko coraz gorzej, trzeba będzie opuścić Matkę Ziemię aby uratować gatunek ludzki, niestety te i inne wizje katastroficzne powodują, że młodzi szukają czegoś nowego. Niestety radykalnego. W Polsce również co raz więcej osób wyznaje islam aczkolwiek zjawisko nie jest tak groźne. Sam Islam nie jest groźny to ludzie Go interpretują w okrutny sposób.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.