Facebook Google+ Twitter

Niepokoje w Afganistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-21 13:19

Co najmniej 30 talibów zginęło na południu Afganistanu. Według dowództwa amerykańskiej armii, rebelianci ponieśli śmierć w czasie dwóch potyczek z żołnierzami NATO. Informacje te nadeszły wkrótce po tym, jak poinformowano o śmierci polskiego żołnierza.

Według dowództwa wojsk USA, w prowincji Kandahar amerykańsko-afgański patrol został zaatakowany przez talibów. W wymianie ognia zginęło kilkunastu rebeliantów. W sąsiedniej prowincji Helmand amerykańskie lotnictwo zbombardowało pozycje talibów i zabiło kolejnych kilkunastu bojowników.

Coraz większe straty ponoszą też wojska NATO. W prowincji Paktika w wybuchu miny-pułapki zginął polski żołnierz, a w prowincji Kandahar w identycznym ataku czterech innych żołnierzy Sojuszu, prawdopodobnie Kanadyjczyków.

W ostatnim czasie w Afganistanie codziennie dochodzi do ciężkich walk i potyczek. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia w Afganistanie zginęło 19 żołnierzy NATO. Rzecznik polskich wojsk major Jacek Popławski przyznaje, że żołnierze spodziewali się wzmożonych ataków talibów. "Można było spodziewać się takiej aktywności. Co roku rośnie ona w okolicach wiosny i lata" - dodaje major.

Od początku roku w Afganistanie zginęło już niemal stu żołnierzy NATO.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.