Facebook Google+ Twitter

Niepokorny duet - w książce Jill Shalvis "Do szaleństwa"

"Do szaleństwa" to trzecia książka Jill Shalvis z serii opowieści o Lucky Harbor. Amerykańska pisarka przenosi czytelniczki w świat pełnych uniesień, miłosnych historii, w których główną rolę odgrywa przystojny szeryf.

Pisanie tej książki było interesującym doświadczeniem. Aby stworzyć wiarygodny klimat, przez jakiś czas udawałam dzikie dziecko. Była to świetna zabawa. Wróciłam jednak w końcu do bycia sobą i to także mi się podoba. Bo dzięki temu mogę zaprezentować Wam "Do szaleństwa" - Jill Shalvis.

Okładka książki / Fot. .Dzikie dziecko, wspomniane przez autorkę, to Chloe, główna bohaterka romansu. Jej trudne dzieciństwo, spowodowane barwnym życiem matki - artystki, rekompensuje poznanie sióstr - Maggie i Tary, odrestaurowanie wraz z nimi hotelu, majątku po zmarłej matce, a także wytworzenie się pomiędzy trzema siostrami silnej więzi emocjonalnej. Chloe, choć często pakuje się w tarapaty, naginając nierzadko prawo, ma w sobie wiele wdzięku, a także przedsiębiorczości. W życiu kieruje się wieloma zasadami, m.in.: Jeśli nie odniesiesz sukcesu przy pierwszym podejściu, zniszcz wszelkie dowody na to, że w ogóle próbowałaś.

Sawyer natomiast, nazywany przez mieszkańców Przystojniakiem, jest opanowanym, budzącym podziw i szacunek szeryfem, który zawsze zjawia się wtedy, kiedy ludzie go potrzebują. Jako nastolatek był niepokorny, wraz z innymi chuliganami terroryzował całe hrabstwo. Przygoda ta kosztowała go pobytem w poprawczaku. Życzliwi mieszkańcy wybaczyli mu to i wytworzyli wokół niego aurę tajemniczości, jakby był bez przeszłości.

Pomiędzy parą tworzy się wybuchowa chemia, aż iskrzy od starć i napięć. Dla szeryfa Chloe oznaczała kłopoty. Było pomiędzy nimi dużo seksualnego napięcia, ale nie mieli żadnej przyszłości. Przy niej jego uczucia zamieniały się w węzeł gordyjski. Dawniej źle na siebie działali, byli jak dwa walczące ze sobą tygrysy. Chloe doprowadzała Sawyera swym ironicznym poczuciem humoru do szewskiej pasji, kiedy tylko miała ku temu okazję. Jednak im częściej się ze sobą spotykali, tym bardziej rodziło się w nich uczucie pożądania i zrozumienia. Chloe, choć zawsze prowadziła życie buntowniczki, zaczyna się podporządkowywać prawu, aby być w zgodzie z przystojnym stróżem prawa. I choć zakończenie romansu jest bardzo przewidywalne, dobrze się go czyta. Myślę więc, że w pełni zadowoli on żeńskie grono czytelników.

Jill Shalvis jest amerykańską pisarką, której romanse (a ma ich ponad 50.) znalazły się na bestsellerowej liście New York Times’a. Wraz z mężem i trójką dzieci mieszka w małym miasteczku w górach, gdzie spokojnie może tworzyć pełne uniesień historie...

Jill Shalvis, Do szaleństwa
Prószyński i S-ka
Warszawa 2013

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.