Facebook Google+ Twitter

Niepotrzebne Francuzom szczepionki trafią na Ukrainę?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-03 19:52

Francja rozpoczęła sprzedaż nadmiaru zakupionych szczepionek przeciwko grypie A/H1N1. Jednym z nabywców może być Ukraina.

Doniesienia o sprzedaży zakupionych przez Francję szczepionek przeciwko grypie A/H1N1 zostały potwierdzone przez rzeczniczkę Ministerstwa Zdrowia. Wyjaśniła ona, że latem zakupiono 94 miliony szczepionek, czyli znacznie więcej niż wynosi liczba mieszkańców Francji. Stało się tak, ponieważ początkowo uważano, że każda szczepiona osoba będzie musiała otrzymać dwie dawki preparatu.

W listopadzie okazało się, że jedna dawka jest wystarczająco skuteczna. Stąd decyzja o sprzedaży części zapasów szczepionek.

Jednym z pierwszych nabywców szczepionek jest Katar, którego zamówienie opiewa na 300 tysięcy sztuk. Trwają również negocjacje z władzami Egiptu w sprawie zakupu 2 milionów szczepionek.

Władze francuskie dyskutują na ten temat także z Meksykiem i Ukrainą. Jednakże ten ostatni kraj otrzymał podobną propozycję od Niemiec, które - podobnie jak Francja - starają się pozbyć nadmiaru szczepionek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 04.01.2010 09:57

Grunt, że firmy farmaceutyczne dzięki reklamie w mediach zarobiły :D :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.