Facebook Google+ Twitter

Niepotrzebne święta?

Wczoraj był Dzień bez papierosa, dzisiaj Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Czy te święta są nam potrzebne? Czy w ogóle ludzie ich przestrzegają?

16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji.  / Fot. symbol akcjiJa papierosów nie palę i nigdy problemów z tolerowaniem innych ludźmi nie miałem. Zastanawiam się jednak, czy owe święta są nam w ogóle potrzebne. Czy ktoś z palaczy - czytelników nie wypalił wczoraj żadnego papieroska? Czy ruszyło Was to, że dzisiaj „obchodzimy” Dzień Tolerancji?

Odnoszę wrażenie, że takie święta jak wczorajsze i dzisiejsze nie wpływają na postępowanie ludzi, a jeśli już, to w niewielkim stopniu. Dlaczego akurat 26 maja mamy złożyć mamie życzenia, powiedzieć jej, że się ją kocha i wręczyć np. kwiaty? Jeżeli naprawdę kochamy swoją mamę to życzymy jej wszystkiego dobrego każdego dnia, nie tylko 26 maja. Podobnie jest z Dniem Tolerancji. Osoby wyznające inną religię, mające inny kolor skóry czy, już uogólnię, styl bycia, powinniśmy traktować każdego dnia tak samo dobrze.

Wczorajszy dzień niczym się nie różnił od innych. Mój brat palący nałogowo nie przejmował się tym, że był Dzień bez papierosa, mówiąc: – Przecież to tylko kolejne głupie święto. Nie wiem, po co ludzie to wymyślają.

Po namyśle dochodzę do bardzo podobnego wniosku. Aczkolwiek święta te, są nagłaśniane, ludzie o nich wiedzą, ale nie przestrzegają. Może są potrzebne, być może ktoś zdecyduje się nie zapalić, lecz po co ma się wyrzekać, jak domniemam, przyjemności? Dzień bez kupowania obchodzimy za.. 9 dni.  / Fot. symbol akcjiAby na drugi dzień wszystko wróciło do normy?

Podobnie jest z Międzynarodowym Dniem Tolerancji, który jak nie wszyscy wiedzą, obchodzony jest co roku 16 listopada. Czy szczególnie obchodzimy ten dzień? Skądże. Podobnie jak inne podobne akcje i święta nie dają zakładanego rezultatu. W całym roku jest bardzo wiele świąt, które tak naprawdę nie są nam potrzebne. Dzień Programisty, Dzień Czystej Wody, Dzień Edukacji Narodowej, Dzień bez samochodu oraz... telefonu, futra, zakupów, przeklinania, ziemi, matki, ojca, dziadka, babci, kobiet… Można by tak wymieniać dziesiątki różnych świąt.

Wiesz kiedy je obchodzimy? Te wszystkie święta, najczęściej odbywają się w dniach, które w historii świata mają jakikolwiek związek z prowadzoną akcją. Czasem jest to dzień dowolny. Bardzo często organizuje się akcje propagandowe, które według mnie również trafiają do malej ilości osób, co prawda, są one czasami bardzo trafnie przedstawione...

Nie mogę stwierdzić jednoznacznie ile osób obchodziło, a ile nie, wyżej wymienione święta. Jednak z własnego doświadczenia oraz obserwacji mojego otoczenia, stwierdzam, że te święta są niepotrzebne. Tak jak już mówiłem, kochać mamę powinno się zawsze...

Masz inne zdanie na ten temat? Wdaj się w dyskusję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

ale - tak na prawde, co wam w tym przeszkadza?? nei chcecie - nie obchdozcie, inni chca, niech sobie obchodza nawet dzień spalonego makaronu:P:P:P nie widze problemu:D:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

no a dzisiaj Dzień Radości Narodowej :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z tezami zawartymi w tekście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i mamy Dzień Czarnego Kota, po co? Koty czują sie pokrzywdzone, bo nie mają własnego święta? Przecież to, że powstanie taki jeden dzień w roku nie zmieni traktowania zwierząt przez ludzi!
Dzisiaj z bratem wymyślaliśmy kolejne święta, powychodziły ciekawe propozycje..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do tworzenia nowych niepotrzebnych świąt polecam lekturę http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,wid,9388779,wiadomosc.html?serwis=poczta&eleme t=rss&rssname=wp-ciekaw&url=http%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Fkat%2C1515%2Cwid%2C9388779%2Cwiadomosc.html&ticaid=14d69

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na początek (+) za poruszenie tej kwestii. Sam często zastanawiam się nad zasadnością obchodzenia pewnych świąt. Jednak uważam, że jeśli już odebrać rację bytu niektórym świętom, to na pewno nie świętom religijnym. Mogłoby wtedy dojść oto, do takiego paradoksu, że np: zaczęlibyśmy podważać obchodzenie Bożego Narodzenia, czy Wielkanocy. A to byłoby już, moim zdaniem, zdecydowanie za daleko idące zachowanie. Bez dnia samochodu, czy dnia studenta można się przecież obejść, ale bez Bożego Narodzenia...nie.
Tak czy inaczej, może warto by było ograniczyć liczbę takich świąt typu: dzień samochodu, czy dzień bez papierosa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a dzisiaj mamy kolejne.. Dzień Studenta..

Komentarz został ukrytyrozwiń

zasadne

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.