Facebook Google+ Twitter

Niepotrzebny pustostan?

Przy centralnej alei Gdańska od ponad siedmiu lat stoi opuszczony budynek.

Gdańsk, Grunwaldzka 216 / Fot. Ireneusz GębskiCodziennie przechodzę obok opuszczonego budynku przy al. Grunwaldzkiej 216 w Gdańsku i obserwuję jak stopniowo popada w ruinę. Czasami zastanawiam się też nad tym, czy władze miasta mają jakiś pomysł na zagospodarowanie tego miejsca. Z biegiem czasu skłaniam się jednak ku wnioskowi, że w gruncie rzeczy nikogo to nie obchodzi. Jak bowiem wytłumaczyć fakt, że przez ponad siedem lat budynek ten, zdany na łaskę losu i złomiarzy, po prostu niszczeje? Coraz mniej w nim całych szyb a elewacja sypie się w oczach.
Przypomnę, że w latach 1963 – 2005
obiekt ten należał do resortu oświaty (wcześniej właścicielem był Hydroster).
Jednakże od rozwiązania Zespołu Szkół Zawodowych nr 10 nic w tym miejscu nie powstało. Od lat przedstawiane są kolejne wersje miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla dzielnicy Strzyża, ale faktycznie niczego to nie zmienia.
Wiadomo, że budżet miasta jest napięty. Rosną opłaty za użytkowanie wieczyste, czynsze i tp. A czy wpadło komuś do głowy, że można byłoby wynająć pomieszczenia po byłej szkole? Wszak nie wszystkie firmy stać na siedziby w szklanych biurowcach, których tak wiele powstaje w okolicy. Sądzę, że wielu drobnych przedsiębiorców chętnie skorzystałoby z tego miejsca, gdyż aleja Grunwaldzka jest świetna lokalizacją. Czy muszę dodawać, że skorzystałaby na tym również kasa miejska?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I tak jest w całej Polsce , pewne pustostany czekają na ruiny , pewnie się rozpadną i wtedy już będą musiały rozebrać ruiny , i w tedy coś postawia, nowego .? Władze miast patrzą jak tylko zarobić , a nie co z tym fantem zrobić , obojętność itp. Też niszczą nasze pustostany Polski . ? To tylko mogą zrozumieć starsi mieszkańcy naszych miast , bo oni też są często jak te pustostany Polski naszej umiłowanej , aż do końca naszych dni . Pamiętajmy że dopóki my żyjemy to dopóty Polska nasza ukochana żyje . ! ! !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.