Facebook Google+ Twitter

Nieprawidłowości w stołecznej straży miejskiej?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-03 07:51

"Polska" pisze, że prokuratura ustala, czy w czasie, gdy Lech Kaczyński był prezydentem Warszawy, nie dochodziło do nieprawidłowości w pracy straży miejskiej. Strażnicy mieli bowiem dokonywać czynności, na które prawo pozwala jedynie policji. Według "Polski" wszystko po to, żeby zasłużyć na premie według nowego systemu punktowego.

Dziennik pisze, że śledczy sprawdzają też informacje o łamaniu prawa przez strażników. Między innymi doniesienia o podrzucaniu przez strażników narkotyków zatrzymanym i karaniu mandatami osób, które nie popełniły wykroczeń. Według gazety istnieją też podejrzenia, że fałszowano statystyki. Jak czytamy w "Polsce", prokuratura podejrzewa, że przełożeni strażników wiedzieli o ich nadużyciach, a nawet dopingowali podwładnych do działań niezgodnych z prawem.

Dziennik "Polska", pisze także o Grzegorzu Krzemińskim, zaufanym polityków PiS-u, który bardzo szybko został szefem sekcji operacyjnej warszawskiej straży miejskiej. Wcześniej był jednym z ochroniarzy Lecha Kaczyńskiego. Gazeta pisze, że z prokuratorskich akt wynika, że Krzemiński może odpowiadać za nieprawidłowości, jakich strażnicy miejscy dopuścili się na przykład podczas zajmowania klubu Labirynt.

Dziennik przypomina, że zamknięcie działającego nielegalnie klubu uznano za wielki sukces rządów Lecha Kaczyńskiego w warszawskim ratuszu. Obecnie byli właściciele klubu domagają się od władz miasta wielomilionowych odszkodowań. Strażnicy, którzy pilnowali zamkniętego obiektu, mieli wypić znaleziony tam alkohol i wydzwonić na sekstelefon kilkanaście tysięcy złotych.

Cały artykuł w "Polsce"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.