Facebook Google+ Twitter

Nieprzeterminowany bilboard

Przechodząc ulicami miast można natknąć się jeszcze na plakaty z wizerunkami polityków. Mimo, iż wybory już dawno za nami, one wciąż wiszą. Wiszą i przypominają o wielkich wygranych i przegranych wyborów...

 

Znalazłem jednak pewien "nieprzeterminowany" wyjątek. Wisi przy ulicy Starodąbrowskiej. Nie jest już agitką wyborczą ale podziękowaniem. Wszystko za sprawą doklejonej po wyborach adnotacji. Jakub Kwaśny, nowy radny Rady Miasta Tarnowa podziękował w ten sposób tym, którzy oddali na niego głos w ostatnich wyborach.

 

 

Cóż  z tego, że polityk powie w jakimś radiu o jakiejś porze  „dziękuję za oddane na mnie głosy”.  Małe jest prawdopodobieństwo, że dotrze do większego grona wyborców, którzy mu zaufali. Jak mawiali sławni myśliciele „Verba volant, scripta manent” (Słowa ulatują, to co napisane trwa).

radny-Jakub

 

Jak mówi sam zainteresowany, pomysł z podziękowaniami był autorski. – Zawsze spotykałem ze stwierdzeniem, że ładnie by było, gdyby kandydat po wyborze pamiętał o tych, którzy na niego głosowali, aby chociaż podziękował – mówi Jakub Kwaśny, 21-latek. – Podyktowane było to również moim wynikiem, który mnie mile zaskoczył – dodaje. Otrzymał 809 głosów.

 


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

bilboard też nie ma, nie istnieje takie słowo w słowniku. Zatem to anglicyzm ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zatem napisałeś dobrze. Ja kiedyś napisałem *można by*, a scalono to... Widzę, że piszesz jakby bardziej po polsku, niż słowniki przewidują, a zatem będziesz miał kłopoty... Bo w słownikach chyba jeszcze nie ma słów *bilbord* oraz *biling*...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja napisałem bilbord, tylko ktoś mnie poprawił :P No jak widzicie, młodzi mają wiele ciekawych pomysłów :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysł z doklejką jest genialny - zamiast zdejmować stary i nieaktualny (oraz zagrożony karą za niezdjęcie na czas) plakat - doklejono podziękowanie. Polak potrafi!
Słowo *bilboard* jest napisane błędnie... Ani po polsku, ani po angielsku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.