Facebook Google+ Twitter

Nierozwiązywalny temat - zanieczyszczenie miast psimi odchodami

Niby "spranym", ale wciąż "brudnym" tematem jest zanieczyszczenie ulic naszych miast psimi odchodami. Swoista kwadratura koła. Czy doczekamy się kiedyś takich czasów, że tego rodzaju widoki będą tylko niemiłym wspomnieniem?

1 z 4 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Fot. Marek Chorążewicz
Fot. Marek Chorążewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

A JKM postuluje o prawo do broni, ileż to by spraw rozwiązało, i z czworonogami i z ich panami
5+7

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sama jestem właścicielką "gówno-sraja". I szlag mnie trafia, kiedy sprzątając po nim, wdeptuję w cuchnącą pamiątkę po innym piesku. Podpisuję się pod komentarzem Pani Jadwigi - przyczyna tkwi w mentalności rodaków, którzy uważają, że na wspólnym (czyli niczyim) wolno świnić, ile wlezie. Przy czym flejtuchowi nie przyjdzie do głowy, że niejeden raz sam w gówno wdepnie...
Aby nie było całkiem pesymistycznie, dodam, że odkąd okoliczni mieszkańcy zaczęli walczyć o spacerowy trakt, broniąc go przed zachłannymi deweloperami, poczuli się za niego odpowiedzialni i coraz częściej interweniują w przypadku śmiecenia czy wandalizmu. Nie mają też oporów przed angażowaniem straży miejskiej. Może tędy droga?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak, ale przecież np. jeżdżenie z włączonymi reflektorami w słoneczny dzień przy idealnej widoczności wymuszono skutecznie. No więc obecne państwi jest bardzo sprawne i chyba tylko udaje, że w innych sprawach nie potrafi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyczuwam postawę obywatelską w Pani wpisie, Pani Grażyno i trudno się z nią nie zgodzić, tylko...

Nie wyobrażam sobie teraz takiego "zwykłego" powrotu do obywatelskości i poczucia odpowiedzialności w narodzie w obecnej sytuacji społeczno-politycznej, gdyż rozkrzewił się egoizm, przeliczanie wszystkiego w kategoriach "czy mi się to opłaci", "a co to mnie obchodzi" bądź "co ja z tego będę miał"?

Jeśli ktoś chce zostać np. świadkiem nieprawości zostaje określony przez otoczenie lub znajomych krótko: idiota! Po co ci te kłopoty! Mało ich masz?

A jak ktoś zareaguje na przemoc wobec bezbronnych czy słabszych - pokazuje się go w mediach niemalże jak bohatera, który co najmniej uratował ludzkość od zagłady...

Jak można w takiej atmosferze zwrócić uwagę rozwydrzonym młodym ludziom, którzy demolują tramwaj czy np. przystanek? Jak można wymagać obywatelskiej i altruistycznej postawy od kobiety, którą w sądzie pytają czy rozpoznaje złodzieja (zgłosiła na policję), gdy właśnie dzięki jej zgłoszeniu ujęto go na gorącym uczynku?

Tysiące pytań, na które nie znam odpowiedzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedy w przyrodzie brak wystarczającej ilości bakterii, grzybów i kaprofagów jak właśnie teraz podczas bezśnieżnej zimy, w pełnej krasie ujawnia się nasze niechlujstwo oraz sens powiedzonka "szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie".

Ale też jest druga strona medalu - nie robi się nic, żeby właścicielom czworonogów ułatwić/umożliwić przestrzeganie przepisów. Wszyscy tylko żądają, niczego w zamian nie dając. Na Zachodzie sprawa jest rozwiązana i bynajmniej nie straż miejska pilnuje sprzątania nieczystości po swoich pupilach, lecz wszyscy obywatele: jeden drugiego.
U nas obywatela cechuje tumiwisizm: "nic mnie to nie obchodzi", a przy tym jest roszczeniowy: "to oni mają pilnować".
Oni, tzn. kto?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nierozwiązywalny temat, a właściwie kolejny:
pierwszy - to jazda po pijaku,
drugi - nie sprzątanie psich kup.
Najzwyczajniej w świecie brak rozumu, kultury i wszechogarniający tumiwisizm skrzyżowany z nieprawdopodobną głupotą naszych obywateli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bartku, żeby Pan widział jak mi portki latają ze strachu, czy aby właściciel "gówno-sraja" (jak pięknie nazwał Pan Paweł miłe zwierzątko) nie wytoczy mi procesu za "obrzucenie g...em" jego własności, wszak upubliczniłem wizerunek tego uroczego czarnego pieska w sytuacji dla niego nie najkorzystniejszej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku, żaden adwokat by pana nie wybronił w takiej sprawie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Pawle, mam dość szlajania się po sądach w kraju, gdzie przestępca ma większe prawa niż przeciętny emeryt, który teoretycznie ma wszelkie prawa, ale w praktyce żaden adwokat nie kiwnie dla niego palcem, gdy nie dostanie odpowiedniej doli zanim zapozna się z materią sprawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie rozumiem tylko dlaczego na fotografii, właściciel gówno-sraja ma zasłoniętą twarz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.