Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25169 miejsce

Nieruchomości nie zdrożeją w 2011 roku

Ceny nieruchomości w końcu się ustabilizowały. Wszystko wskazuje na to, że mieszkania i działki nie będą drożeć również w przyszłym roku.

Według analiz przeprowadzonych przez HomeBroker w najbliższych 12 miesiącach ceny nieruchomości utrzymają się na tym samym poziomie. Od połowy roku 2009 ceny nieruchomości wzrosły zaledwie o 1,7 %. Co trzeci potencjalny nabywca spodziewa się dalszych obniżek
cen na tym rynku. Stabilizacji można się spodziewać, nawet jeśli zgodnie z Wieloletnim Planem Finansowania Państwa, wzrośnie stawka podatku VAT na materiały budowlane.

Obecnie sprzedaje się ok 25 % ofert pojawiających się na rynku. Świadczy to o równowadze między popytem a podażą. Dlatego też nie przewiduje się większych zawirowań na polskim rynku nieruchomości. Sytuacja ta mogłaby się zmienić, gdyby takie zawirowania pojawiły się na rynkach światowych.

Jedynym zagrożeniem jest wygaśnięcie obowiązującej do końca 2010 roku preferencyjnej stawki VAT na budowę mieszkań powyżej 130 metrów kwadratowych apartamentowców i penthause'ów. Ta grupa inwestycji jest jednak bardzo wąska i nie powinna mieć znaczącego wpływu na ceny pozostałych nieruchomości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.