Facebook Google+ Twitter

Nieruchomości REO (Real Estate Owned)

Producenci i usługodawcy prześcigają się w przygotowaniu jak najatrakcyjniejszych oferty dla swoich klientów. Niektórzy są zmuszeni znacznie obniżać ceny, żeby utrzymać płynność finansową i nie generować strat.

Przykłady znaleźć możemy między innymi na rynku nieruchomości. W ostatnim czasie to prawdziwe pole bitwy o klienta i teren obfitujący w okazje inwestorskie. Bardzo atrakcyjną sposobność ulokowania kapitału znajdziemy na amerykańskim rynku nieruchomości - stanowią ją wszelkiego rodzaju przejęcia. Kupując nieruchomość w trakcie i po procesie przejęcia jesteśmy w stanie zaoszczędzić zarówno kapitał jak i czas. Zadłużeni właściciele, a w następnej kolejności banki są zmotywowane do szybkiej odsprzedaży posiadanych nieruchomości, dlatego też stosują system obniżek cenowych.

Proces przejęcia nieruchomości w USA składa się z 3 etapów. Oczywiście każdy z nich zawiera w sobie zarówno pozytywne jak i negatywne aspekty, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Pierwszy etap to przedsprzedaż (short sale). Największą zaletą jest fakt, iż właścicielowi zależy na szybkiej sprzedaży nieruchomości ze względu na możliwość uniknięcia wpisu do rejestru dłużników i „popsucia” swojej historii kredytowej. Na tym etapie jesteśmy w stanie uzyskać najlepszą cenę! Niewątpliwym mankamentem sytuacji jest natomiast ograniczony czas na decyzję oraz ryzyko nieuregulowanego stanu prawnego.

Następnym krokiem jest aukcja, na której możemy również po bardzo atrakcyjnej cenie nabyć nieruchomość na własność. Zdecydowaną wadę stanowi fakt, że musimy zapłacić 100 proc. ceny w gotówce. Dysponujemy również dosyć krótkim czasem na ocenę inwestycji.

Ostatni etap stanowi formalne przejęcie. Nieruchomości REO (Real Estate Owned) stanowią własność banków i są zdecydowanie najbardziej atrakcyjną inwestycją dla potencjalnego nabywcy! Korzyść, jaka łączy się z zakupem REO, to przede wszystkim bezpieczeństwo transakcji – w pełni uregulowany stan prawny, brak ukrytych obciążeń, czyli tzw. “czysta hipoteka”. Jedynym właścicielem nieruchomości jest bank, dlatego też oszczędzamy czas i kapitał na uregulowanie spraw formalnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.