Facebook Google+ Twitter

Niesamowita wystawa w Krakowie. Ogrody dzieciństwa

Dziewczynka uwikłana w bajkowe zależności, dzieciństwo beztroskich spraw - to tylko powierzchowne przestawienia, które kryje w sobie wystawa w Galerii Floriańska 22.

Kraków. Ogrody dzieciństwa Magdaleny Nałęcz w Galerii Floriańska 22 / Fot. fot. M. Półtorak
W Galerii Floriańska 22 trwa wystawa malarstwa Magdaleny Nałęcz zatytułowana "Ogrody Dzieciństwa". Autorka opowiada o swoim dzieciństwie wykorzystując elementy realne (postać dziewczynki z pozowanych fotografii) oraz wytwory wyobraźni estetycznej (w formie tła figur).

Kraków. Ogrody dzieciństwa Magdaleny Nałęcz w Galerii Floriańska 22 / Fot. fot. M. Półtorak
Możemy zatem zagłębić się w kolorowe dzieciństwo przepojone bajkami, opowieściami i fantazją właściwą dla dziecięcej wyobraźni. Mocne kolory nasuwające na myśl tytułowe ogrody, które kwitną pełnią esencjonalnych woni oraz wyrazistych alegorii stanowią o cudownym wymiarze dzieciństwa malarki.

Kraków. Ogrody dzieciństwa Magdaleny Nałęcz w Galerii Floriańska 22 / Fot. fot. M. PółtorakSpoglądając na oniryczne, przepojone symbolami malarstwo Magdaleny Nałęcz możemy czuć się dopuszczeni do intymnych przeżyć autorki, które są także intensywną relacją widza i jego wspomnień.

Fantastyczne dzieciństwo zatem odzwierciedla potajemny świat wewnętrzny, którego ślad odnajduję w sobie niejeden z nas - widzów.
Jednak nie tylko wesołe chwile uwiecznia malarka.W jej obrazach widać takie subtelne nawiązanie do dziecięcych strachów i obaw, które personifikują postacie z bajek.

Kraków. Ogrody dzieciństwa Magdaleny Nałęcz w Galerii Floriańska 22 / Fot. fot. M. PółtorakKraków. Ogrody dzieciństwa Magdaleny Nałęcz w Galerii Floriańska 22 / Fot. fot. M. Półtorak


Informacje o wystawie na KARNET

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.