Facebook Google+ Twitter

Niesamowite irlandzkie rytmy w Polsce

W marcu w kilkunastu miastach Polski będzie można zobaczyć wyjątkowe widowisko. Zespół National Dance Company of Ireland zaprezentuje niesamowite show, które na całym świecie podbija serca widzów.

plakat Jeszcze do niedawna słowo Riverdance niewiele mi mówiło. Zupełnie przypadkiem pojawiła się w moim domu płyta DVD z nagraniem występu "Lord of the Dance" grupy Mike'a Flatley'a. Oglądałam z zapartym tchem i nie wierzyłam własnym oczom. To nie był taniec, tylko piękne widowisko, show z rewelacyjną muzyką, tancerzami i niesamowitą choreografią...

Moi znajomi także byli zachwyceni. – Nie wierzyłem, że ludzie w getrach, skaczący po scenie, mogą mnie kręcić, ale z czystej ciekawości wybrałem się na spektakl. To co zobaczyłem zaskoczyło mnie całkowicie. Poczułem rytm, który rozchodził się po sali, wypełniał mnie całego, a muzyka porywała i wywoływała ciarki na całym ciele – wspomina Michał Zieliński mieszkaniec Ornotowic.

Niedawno kolejna grupa artystów wprost z Zielonej Krainy zapowiedziała swój przyjazd do nas. Zespół National Dance Company of Ireland, występujący w Polsce po raz pierwszy, zaprezentuje niesamowite show, które na całym świecie podbiło już serca milionów widzów.

Grupa składająca się tylko z rodowitych Irlandczyków, swym tańcem trwającym 1,5 godziny, przedstawia piękną baśń o klanach wojowników, toczących między sobą bitwy, będących obiektami manipulacji mrocznych sił i bogów. Tancerze opowiadają legendę, która przedstawia tęsknotę za domem, walkę i miłość, przenosząc całą publiczność w odległe zakątki pięknej Irlandii.

W marcu zespół rozpoczyna swoje kilkunastodniowe tourne po naszym kraju, promując widowisko pt. "Rhythm of The Dance". Obejrzała je już widownia z 43 krajów na świecie. Nic więc dziwnego, że entuzjaści takiej muzyki nie mogą się już doczekać soboty 10 marca, kiedy we Wrocławiu odbędzie się pierwszy występ.

National Dance Company of Ireland wystąpi także w innych miastach:

10.03 we Wrocławiu
11.03 w Szczecinie
12.03 i 13.03 w Gdyni
15.03 w Poznaniu
17.03 w Lublinie
18.03 w Bydgoszczy
19.03 w Kielcach
20.03 w Łódzi
21.03 w Kielcach
22.03 w Bielsku-Białej
23.03 w Zabrzu
24.03 w Krakowie
25.03 w Warszawie

Bilety można kupić na stronie internetowej www.ebilet.pl oraz w wyznaczonych punktach na terenie poszczególnych miast, a ich cena waha się między 70 zł a 140 zł.

Serdecznie polecam!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Celtyckie klimaty nikogo chyba nie pozostawiają obojętnym. Plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przydatne informacje i co ważne, podane na czas, bo odpowiednio wcześnie. Sama wiele sobie obiecuję po tym widowisku. Riverdance miałam przyjemność oglądać na żywo w Irlandii, Lorda niestety tylko na DVD. Dlatego staram się korzystać z każdej możliwości zobaczenia tego typu widowisk Polsce, szczególnie że średnio przyjeżdża do naszego kraju jeden taki show na rok - w zeszłym roku występował u nas zespół Gaelforce Dance, 2 lata temu Ragus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.