Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1815 miejsce

Niesamowite "Podróże Guliwera" w Teatrze Polskim

Ponadczasowa powieść Jonathana Swifta, genialne pomysły inscenizacyjne Jarosława Kiliana i znakomici aktorzy, którzy są przewodnikami po morzach i oceanach - to recepta na idealny spektakl dla dzieci, który pobudzi ich wyobraźnię.

Maksymilian Rogacki (Lemuel Guliwer) / Fot. Marta Ankiersztejn, Teatr Polski"Podróże Guliwera" w reżyserii Jarosława Kiliana to adaptacja powieści Jonathana Swifta, która stanowi satyrę na naturę ludzką. Choć utwór ten powstał w 1726 roku, nadal jego tematyka jest aktualna. Swift kpi z zarozumiałości człowieka z powodu stworzonej przez siebie cywilizacji oraz z jego niedopasowania do świata. To klasyka działająca na wyobraźnię kolejnych pokoleń.

Lemuel Guliwer (Maksymilian Rogacki), lekarz pokładowy i kapitan kilku statków wspomina po latach swoje niesamowite przygody. Od wczesnej młodości marzył o dalekich wyprawach. I jego marzenie się spełniło - podczas jednej z podróży statkiem dotarł do krainy Liliputów, walczących ze swoimi sąsiadami Blefuscu. Przez niewielkich mieszkańców tych ziem był postrzegany jako olbrzym, który przyszedł im z pomocą. Jednak czy spełnił ich oczekiwania?

Ewa Makomaska (Kmieciowa Brunhilda), Dominik Łoś (Kmieć), Maksymilian Rogacki (Lemuel Guliwer) / Fot. Marta Ankiersztejn, Teatr PolskiInną niezapomnianą przygodą było dostanie się do krainy Olbrzymów w Brobdingnag. Tam poznaje małżeństwo gigantów, którzy widzą w nim zabawkę dla swojego dziecka, dyrektor teatru, dla którego jest dochodowym biznesem, gdyż pokazuje go za pieniądze, a także Królową, która czyni z niego główną atrakcję swojego dworu. Jednak jak długo można tak żyć?

Maksymilian Rogacki (Lemuel Guliwer) / Fot. Marta Ankiersztejn, Teatr PolskiJeśli chodzi o grę aktorską, to na największe brawa zasłużył Maksymilian Rogacki, który wcielił się w Guliwera - nie miał łatwego zadania, gdyż musiał był człowiekiem górą dla Liliputów i karłem dla Olbrzymów.

Bardzo podobali mi się także Marta Dąbrowska jako Cesarzowa Liliputów, Piotr Bajtlik jako Cesarz Liliputów. Ewa Makomaska jako Królowa Olbrzymów i Kmieciowa Brunhilda oraz Weronika Wachowska jako Glumdalklitch, dziewczynka z plemienia Olbrzymów, która zaprzyjaźniła się z Guliwerem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.