Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10449 miejsce

"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" Justyny Bednarek

Jury prestiżowego konkursu literatury dziecięcej organizowanego przez Polską Sekcji IBBY ogłosiło nominacje do tytułu Książki Roku 2015.O nagrodę walczy Justyna Bednarek, której „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" wydała Poradnia K

 / Fot. okladka ksiązki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” ukazały się 1 kwietnia tego roku i od tego czasu zdążyły zdobyć uznanie zarówno małych czytelników, jak i krytyków literackich. Chwalono nowatorski tekst i wspaniałe opracowanie graficzne: „Najciekawszy bodaj debiut roku z dziecięcej półki” – pisała Joanna Olech w „Książkach. Magazynie do czytania”. Dziennik „Metro” określa książkę mianem „ciepłej i poprawiającej humor”, a magazyn „Dziecko” zachwala: „Tekst Justyny Bednarek i ilustracje Daniela de Latoura wciągną i ubawią całą rodzinę, gwarantuję!” .

Na antenie „Jedynki Dzieciom” fragmenty książki czytał Adam Woronowicz, który również jest wielkim fanem skarpetkowych perypetii: „Te historie są po prostu pyszne” – podkreśla aktor.

Rekomendowane przez Grzegorza Kasdepke i Zofię Stanecką „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” ukazały się w stworzonej przez wydawnictwo Poradnia K dziecięcej serii „Latawiec”. Jej znakiem rozpoznawczym jest szczególna dbałość o stronę wizualną oraz oryginalne tematy. „Wyjątkowo starannie dobieramy naszych autorów i ilustratorów – jesteśmy dumne z nominacji literackiej w konkursie „Książka Roku 2015” dla „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”. Trzymamy też kciuki za Daniela de Latoura i Pawła Pawlaka, który właśnie przygotowuje dla nas wyjątkową oprawę kolejnej publikacji: druga część książki „Basałyk i Psotka idą do pracy” Małgorzaty Żółtaszek ukaże się już w przyszłym roku” – zapowiada Joanna Bażyńska z Poradni K.

Nominacja to kolejne ważne wyróżnienie dla serii „Latawiec”. Pierwszy tytuł w cyklu - „Machiną przez Chiny" autorstwa Łukasza Wierzbickiego – trafił na listę książek rekomendowanych przez Radę Literacką Fundacji “ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Najnowsze publikacje – „Księga straszliwej niegrzeczności” i „Małego Wilczka księga wilkoczynów” Iana Whybrowa w mistrzowskim tłumaczeniu Ernesta Brylla znajdują się na liście bestsellerów empik.com.

IBBY (International Board on Books for Young People) jest międzynarodową organizacją non-profit, zajmującą się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej. Została założona w Zurychu w 1953. Obecnie składa się z 70 sekcji działających w różnych państwach na świecie. Polska sekcja istnieje od 1973 roku. Tegorocznych laureatów konkursu wyłoni jury literackie w składzie: Irena Bolek (przewodnicząca), Danuta Świerczyńska-Jelonek i Maciej Skowera. Książki Roku poznamy podczas gali 9 grudnia.

Justyna Bednarek jest romanistką, tłumaczką i dziennikarką. Pisze książki i opowiadania dla dzieci, wśród nich m.in. „Przygody skrzata Lenka”. Jest też autorką piosenek zawartych w nowym elementarzu dla pierwszoklasistów. Ma troje dzieci, mieszka w Warszawie.

Daniel de Latour, ilustrator, grafik, muzyk urodzony w 1971. ukończył Liceum Plastyczne w Kielcach. Współpracuje z czasopismami dla dzieci: „Miś” i „Świerszczyk” i dla dorosłych: „Wysokie Obcasy”, „Art & Business.” Rysuje komiksy, ilustruje książki dla dzieci. Szczególnie znane są „Atlas Świata – Ameryka Południowa” oraz „Wyprawa do kraju księcia Marginała” Henryka Bardijewskiego, za którą otrzymał nominację do nagrody IBBY Książka Roku 2009.Autor: Justyna Bednarek
Tytuł: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)
Ilustracje: Daniel de Latour
Redakcja: Katarzyna Kolanowska
Wydawnictwo: Poradnia K
Seria: Latawiec

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Skarpetki domatorki... Ciekawa teza:):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm, bo to są pewnie skarpetki domatorki :)

Ksiązka na prezent, to fajny pomysl, zwłaszcza, że mikolajki i święta coraz bliżej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaczynam się martwić. Mam skarpetki - same pary. Pojedyncze się nie trafiają...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moje dziecko non stop gubi skarpetki, mam już pełen worek po jednej skarpetce. I najdziwniejsze, że te brakujące nigdy się nie znajdują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sam bym chętnie przeczytał

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie mam wnuków, ale mam mnóstwo pojedyńczych skarpetek, bez pary....
;))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaciekawiła mnie ta pozycja. Na pewno kupię, mam nadzieję, że wnuczce się spodoba:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.