Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4621 miejsce

"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" Justyny Bednarek

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-11-28 18:27

Jury prestiżowego konkursu literatury dziecięcej organizowanego przez Polską Sekcji IBBY ogłosiło nominacje do tytułu Książki Roku 2015.O nagrodę walczy Justyna Bednarek, której „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" wydała Poradnia K

 / Fot. okladka ksiązki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” ukazały się 1 kwietnia tego roku i od tego czasu zdążyły zdobyć uznanie zarówno małych czytelników, jak i krytyków literackich. Chwalono nowatorski tekst i wspaniałe opracowanie graficzne: „Najciekawszy bodaj debiut roku z dziecięcej półki” – pisała Joanna Olech w „Książkach. Magazynie do czytania”. Dziennik „Metro” określa książkę mianem „ciepłej i poprawiającej humor”, a magazyn „Dziecko” zachwala: „Tekst Justyny Bednarek i ilustracje Daniela de Latoura wciągną i ubawią całą rodzinę, gwarantuję!” .

Na antenie „Jedynki Dzieciom” fragmenty książki czytał Adam Woronowicz, który również jest wielkim fanem skarpetkowych perypetii: „Te historie są po prostu pyszne” – podkreśla aktor.

Rekomendowane przez Grzegorza Kasdepke i Zofię Stanecką „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” ukazały się w stworzonej przez wydawnictwo Poradnia K dziecięcej serii „Latawiec”. Jej znakiem rozpoznawczym jest szczególna dbałość o stronę wizualną oraz oryginalne tematy. „Wyjątkowo starannie dobieramy naszych autorów i ilustratorów – jesteśmy dumne z nominacji literackiej w konkursie „Książka Roku 2015” dla „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”. Trzymamy też kciuki za Daniela de Latoura i Pawła Pawlaka, który właśnie przygotowuje dla nas wyjątkową oprawę kolejnej publikacji: druga część książki „Basałyk i Psotka idą do pracy” Małgorzaty Żółtaszek ukaże się już w przyszłym roku” – zapowiada Joanna Bażyńska z Poradni K.

Nominacja to kolejne ważne wyróżnienie dla serii „Latawiec”. Pierwszy tytuł w cyklu - „Machiną przez Chiny" autorstwa Łukasza Wierzbickiego – trafił na listę książek rekomendowanych przez Radę Literacką Fundacji “ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Najnowsze publikacje – „Księga straszliwej niegrzeczności” i „Małego Wilczka księga wilkoczynów” Iana Whybrowa w mistrzowskim tłumaczeniu Ernesta Brylla znajdują się na liście bestsellerów empik.com.

IBBY (International Board on Books for Young People) jest międzynarodową organizacją non-profit, zajmującą się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej. Została założona w Zurychu w 1953. Obecnie składa się z 70 sekcji działających w różnych państwach na świecie. Polska sekcja istnieje od 1973 roku. Tegorocznych laureatów konkursu wyłoni jury literackie w składzie: Irena Bolek (przewodnicząca), Danuta Świerczyńska-Jelonek i Maciej Skowera. Książki Roku poznamy podczas gali 9 grudnia.

Justyna Bednarek jest romanistką, tłumaczką i dziennikarką. Pisze książki i opowiadania dla dzieci, wśród nich m.in. „Przygody skrzata Lenka”. Jest też autorką piosenek zawartych w nowym elementarzu dla pierwszoklasistów. Ma troje dzieci, mieszka w Warszawie.

Daniel de Latour, ilustrator, grafik, muzyk urodzony w 1971. ukończył Liceum Plastyczne w Kielcach. Współpracuje z czasopismami dla dzieci: „Miś” i „Świerszczyk” i dla dorosłych: „Wysokie Obcasy”, „Art & Business.” Rysuje komiksy, ilustruje książki dla dzieci. Szczególnie znane są „Atlas Świata – Ameryka Południowa” oraz „Wyprawa do kraju księcia Marginała” Henryka Bardijewskiego, za którą otrzymał nominację do nagrody IBBY Książka Roku 2009.Autor: Justyna Bednarek
Tytuł: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)
Ilustracje: Daniel de Latour
Redakcja: Katarzyna Kolanowska
Wydawnictwo: Poradnia K
Seria: Latawiec

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Skarpetki domatorki... Ciekawa teza:):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm, bo to są pewnie skarpetki domatorki :)

Ksiązka na prezent, to fajny pomysl, zwłaszcza, że mikolajki i święta coraz bliżej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaczynam się martwić. Mam skarpetki - same pary. Pojedyncze się nie trafiają...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moje dziecko non stop gubi skarpetki, mam już pełen worek po jednej skarpetce. I najdziwniejsze, że te brakujące nigdy się nie znajdują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sam bym chętnie przeczytał

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie mam wnuków, ale mam mnóstwo pojedyńczych skarpetek, bez pary....
;))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaciekawiła mnie ta pozycja. Na pewno kupię, mam nadzieję, że wnuczce się spodoba:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.