Niesamowity wyczyn Messiego! Kontrowersyjna wygrana Barcelony [Wideo]

FC Barcelona pokonała w wyjazdowym spotkaniu zespół Levante 2:1 za sprawą niesamowitego w tym sezonie Leo Messiego, który zdobył oba gole dla "Dumy Katalonii". Było to jedenaste z rzędu ligowe zwycięstwo podopiecznych Pepa Guardioli.

Sonda

Kto wygra zbliżające się Gran Derbi?

Leo Messi / Fot. EPA/JUAN CARLOS CARDENASOd samego początku tego meczu to gracze Barcelony dominowali na Ciutat de Valencia, stwarzając sobie wiele sytuacji do zdobycia bramki. Jednak nic z tych akcji nie wynikało, brakowało skutecznego wykończenia i zachowania zimnej krwi pod bramką rywali. Zespół Levante umiejętnie bronił się dziesięcioma zawodnikami w polu karnym, wybijając tym samym Katalończyków z rytmu.

Mimo ogromnej przewagi Barcelony w posiadaniu piłki (71 proc. do 29 proc.), niespodziewanie w 22. minucie doszło do pierwszej kontrowersyjnej sytuacji w tym spotkaniu. W polu karnym "Blaugrany", w dość przypadkowy sposób Sergio Busquets dostał piłką w rękę, a arbiter podyktował rzut karny. Wydaje się, że była to zbyt pochopna decyzja sędziego, ponieważ pomocnik Barcy trzymał ręce przy ciele. Jednak arbiter tego spotkania ukarał Busquetsa żółtą kartką i mimo protestów ze strony zawodników Pepa Guardioli, pozostał nieugięty i wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Barkero i pewnym strzałem pokonał Valdesa.

Barcelona mimo olbrzymiej przewagi, cały czas nie mogła znaleźć złotego środka, aby przebić się przez bardzo defensywnie ustawioną ekipę prowadzoną przez Juana Ignacio Martíneza. W przerwie za Xaviego wszedł na murawę Cuenca, który kilkukrotnie wdał się we znaki zawodnikom z przedmieść Valencii. Jego rajdy kończyły się jednak na obrońcach, którzy umiejętnie i z wielkim spokojem przerywali akcje młodego Hiszpana. Drużyna Levante od czasu do czasu wyprowadzała przy tym groźne kontry, które były jednak powstrzymywane przez koncertowo grającego tego dnia Javiera Mascherano.

Dopiero w 64. minucie Barcelona przeprowadziła skuteczną akcję zakończoną bramką. Lionel Messi zagrał dwójkową akcję z Alexisem Sanchezem i kapitalnym technicznym strzałem sprzed pola karnego nie dał najmniejszych szans na interwencję bramkarzowi Levante - Gustavo Munúi. Było to 40. trafienie Messiego w tym sezonie w rozgrywkach La Liga.