Facebook Google+ Twitter

Niesiołowski: Kaczyński uruchomił szaleństwo w polskiej polityce

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-10-29 19:26

Wicemarszałek Sejmu powiedział w piątek, że panujące obecnie w polskiej polityce "szaleństwo", oraz idące z nim w parze "hasła, burdy pod krzyżem", są spowodowane przez Jarosława Kaczyńskiego. Podważył tym samym przekonanie, jakoby Platforma Obywatelska była odpowiedzialna za niedawny atak na biuro PiS.

Wicemarszałek Sejmu, poseł PO Stefan Niesiołowski. / Fot. PAP/Tomasz Gzell- Kaczyński uruchomił pewne szaleństwo w polskiej polityce, przekroczył granice dyskusji, tylko uruchomił szaleństwo, (...) te hasła przed Kościołem doprowadziły do tego, że w tej atmosferze szaleniec zabił niewinnego człowieka.

Według Niesiołowskiego zatem to właśnie Jarosław Kaczyński jest odpowiedzialny także za tak zwany "język nienawiści". Na pytanie o zmianę tego języka, odpowiedział: - Mogę zmienić tylko na jaki? Mam powiedzieć, że Kaczyński jest przyzwoitym człowiekiem, no to mam powiedzieć? Nie bardzo wiem, jak ma ta debata wyglądać, bo jeżeli ktoś chce to zaproponować, to znaczy ja mam kłamać, tak? (...) Ja się podporządkuję, dobrze. Ustalmy jakiś katalog słów, które wolno mówić, których nie wolno. (...) A jak jest? Znaczy nie ma wariatów, psychopatów, rozumiem, że nie ma takich ludzi, dobrze, no możemy nie mówić. Wicemarszałek Sejmu podzielił również pogląd Donalda Tuska, o "kiczu pojednania". Jego zdaniem ciągłe mówienie o pojednaniu jest już nudne i męczące. Podobne gesty były wykonywane wiele razy przedtem, nigdy jednak nie stanowiły istotnej zmiany w polityce. - To są puste gesty - powiedział.

Czytaj więcej: Polska Times

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

Również zgadzam się z p. Małgorzatą.
Inaczej musielibyśmy przyjąć zasadę klasyka: "chamstwu nalezy siem przeciwstawiac silom i godnociom osobistom".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anatol
  • Anatol
  • 30.10.2010 16:32

Małgorzata Najda- gratuluję subtelności.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.10.2010 11:25

"o prostu jak to popularnie się mówi: "mają jaja". Oczywiście: Po prostu...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.10.2010 11:14

Niesiołowski i Palikot są niezwykle barwnymi postaciami na naszej scenie politycznej. Otwarcie nazywają sprawy po imieniu, nie owijają w bawełnę, nie bawią się w zakulisowe gry. Są szczerzy do bólu w swoich wypowiedziach. Wynika to z ich wyrazistego charakteru. o prostu jak to popularnie się mówi: "mają jaja".
I są przy tym niegroźni, nie mają takiego wpływu na politykę i sprawy narodu. W przeciwieństwie do Jarosława Kaczyńskiego. Dziwię się, że Kaczyński, który oceniany jest przez Polaków najniżej ze wszystkich polityków i jest osobą nie budzącą żadnego zaufania, jest jeszcze przywódcą partyjnym. Jak on tak może. Jest to zagadka XXI wieku w 38 milionowym narodzie. Czyżby w partii, która śmie nazywać się "Prawo i Sprawiedliwość" nie było ani jednej osoby prawej a przy okazji sprawiedliwej? Do czego to doszło! A ponoć wszyscy w PiS są katolikami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.10.2010 10:56

"było masę innych zadań" - po jakiemu to?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 30.10.2010 10:52

A ze zdrowym rozsądkiem całkiem nieżle p. KRzak.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 30.10.2010 10:36

Zgadza się p.kRzak popełniłem błąd. Belfer z pana całą gębą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"niezgadzam się z Panem p. Krzak ." - nie z czasownikami pisze się oddzielnie, Panie Kożmiński. A zgadzać się pan nie musi ze mną, niech się pan lepiej zgadza ze zdrowym rozsądkiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

29.10.2010. 21:25 "Ja nie używam słów obraźliwych w stosunku do nikogo."

... belki w oku swoim nie dostrzegasz

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 29.10.2010 23:42

Ma Pan dużo racji p. Kamiński - gruba krecha robi swoje ,odciska bolesne piętno.!!!