Facebook Google+ Twitter

Niesiołowski: Marszałek Sejmu broni demokracji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-03 21:19

Stefan Niesiołowski w debacie nad wnioskiem o odwołanie marszałka Sejmu podkreślił, że Bronisław Komorowski broni demokracji i Polskę przed anarchią. Wniosek o odwołanie marszałka Komorowskiego złożył klub Prawa i Sprawiedliwości. Posłowie PiS-u uznali za niegodną funkcji marszałka Sejmu jedną z jego wypowiedzi w związku z incydentem w Gruzji.

Poseł Platformy i wicemarszałek Sejmu podkreślał, że zarzuty wobec Komorowskiego, iż toleruje brutalny język posłów PO są bezzasadne. Przypomniał, że posłowie PiS często używają zwrotów, które nie powinny padać z mównicy sejmowej. Jarosław Kaczyński powiedział wcześniej, że marszałek nie reaguje na ataki polityków PO wobec opozycji i broni jedynie interesów własnego ugrupowania.

Stefan Niesiołowski odniósł się także do wypowiedzi marszałka dotyczącej incydentu w Gruzji z udziałem polskiego prezydenta. Bronisław Komorowski powiedział po ostrzelaniu konwoju prezydenckiego "jaka wizyta, taki zamach". Wicemarszałek przyznał podczas debaty, że ironiczna wypowiedź była niezręczna, lecz - jak dodał - nie godziła w Lecha Kaczyńskiego.

Stefan Niesiołowski dodał też, że zastrzeżenia PiS wobec ewentualnych powiązań marszałka z WSI są bezpodstawne, gdyż komisja ds. służb specjalnych wyjaśniła wszystkie kwestie. Powtórzył, że jego klub będzie głosował w całości o odrzucenie wniosku PiS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.