Facebook Google+ Twitter

Niesiołowski: Marta Kaczyńska postępuje koniunkturalnie

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-05-05 07:28

Niesiołowski uważa, że prezes PiS przegra, bo ludzie się go boją, a Marta Kaczyńska może mu tylko zaszkodzić. Z wicemarszałkiem Sejmu z PO Stefanem Niesiołowskim rozmawia Anna Wojciechowska.

Niesiołowski / Fot. PolskapresseJarosław Kaczyński na spacerze z bratanicą i wnuczką. Podobała się Panu wczorajsza sesja w "Super Expressie"?
Wzruszające, choć ja w swej niedoskonałości pewnie nie do końca doceniam, za mało się wzruszam. Ale też pani Marta Kaczyńska była już w tabloidach w okresie pogrzebowym, także przywykłem.

Nie docenia Pan czy może raczej niepokoją Pana takie zdjęcia? Ocieplanie wizerunku Kaczyńskiego wam nie w smak.

Rzeczywiście, prezesa Kaczyńskiego w roli dziadka wcześniej nie widziałem, ale jego realnie ocieplić trudno. Dla PO niepokojące to nie jest w najmniejszym stopniu. Ta sesja to co najmniej nieskuteczny zabieg. Przecież pani Marta Kaczyńska już występowała w kampanii w 2005 roku i efekt rodzinny okazał się średni, bo - jak wiadomo - w międzyczasie założyła drugą rodzinę. Ocieplanie wizerunku kandydata w kampanii przy pomocy osoby, która parę dni temu była symbolem cierpienia, smutku, rozpaczy, jest na granicy dobrego smaku i nie sądzę, żeby Polacy dali się na to nabrać.

A więc jednak obawa jest? Łatwo nie będzie?
Powtarzam, nie ma żadnej obawy. Jarosław Kaczyński musi przegrać. Tak łatwo jak teraz dla Bronisława Komorowskiego nie zbierało się mi podpisów w żadnej kampanii od 1989 roku. Zebrałem prawie tysiąc podpisów, nie robiąc praktycznie nic. Ludzie po prostu przychodzili i pytali, gdzie jesteście, gdzie można się podpisać, ratujcie nas, byle on nie wygrał. To ruch obywatelski, który zmiecie Jarosława Kaczyńskiego. On nie ma najmniejszych szans, nic mu nie pomoże, gdzie i ile by Marta Kaczyńska nie występowała.

Ale też nie można odmawiać jej prawa do takiej decyzji. Jako córka może to traktować jako formę wypełnienia testamentu wobec ojca.
Tak, ale nie można być jednocześnie osobą ciężko dotkniętą przez tragedię i prowadzić kampanii wyborczej. Ja rozumiem jej rozpacz, ale jeśli natychmiast po tym wchodzi się w kampanię wyborczą, ewidentnie chce się politycznie wykorzystać ten argument zrozumiałego współczucia dla osoby, która straciła rodziców, to jest to, delikatnie mówiąc, mało sympatyczne. Dlatego Marta Kaczyńska nie pomoże, a może jedynie zaszkodzić. A do tego mąż, który nagle wstępuje do PiS, choć wcześniej wspierał SLD. Nie wiem, co go zniechęciło nagle do SLD: kwestia agrarna, skala podatkowa? To wszystko naprawdę jest tak koniunkturalne, że nie ma najmniejszych szans społecznego poparcia. Jarosław Kaczyński przegra i tak tę kampanię, bo ludzie się go boją. W jego twarzy dostrzegam pretensje do losu, co po ludzku można zrozumieć, ale też odstrasza to wyborców.

Anna Wojciechowska

Reszta wywiadu na Polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

PO rujnuje
  • PO rujnuje
  • 11.04.2011 00:13

a Pani Pachla to czyta czy wyrywa z kontekstu? Nie, ona wierzy mediom. Taka wierząca jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń
PO rujnuje
  • PO rujnuje
  • 11.04.2011 00:11

A ja w słowach pana Tomaszowskiego słyszę ucznia Pierwszego Chama i Kapusia Polski - Niesiołowskiego Stefana pseudo Robal.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja w wypowiedziach Pana Niesiołowskiego nie widzę pogardy ani chamstwa, tylko dosadny język odpowiedzi na ''kontrowersyjne'' pytania.
To jak zapytać kogoś dlaczego bije żonę?
Każda odpowiedź jest zła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Janie stosownych ustaw nie ma i nie będzie, jak widać prawie żadnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardziej to odpowiednie od spieprzaj dziadu czy czerwonej małpy (to tak na marginesie).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle pogardliwe chamskie wypowiedzi Niesiołowskiego. Takie zachowania powinny być piętnowane. Od pedagoga (?), marszałka sejmu , posła należałoby oczekiwać kultury, pewnego poziomu uprawiania polityki , nie prostactwa. Ciekawe czy Niesiołowski tolerowałby chamskie zachowanie studentów w stosunku do niego? Gdzieś rozpłynęła się miłość do bliźniego kreowana przez PO , skoro znowu pozwalają Niesiołowskiemu na publiczne demonstrowanie nienawiści do innej nacji politycznej. Jego wypowiedzi i zachowanie przypomina mi innego polityka, z innego kraju , z innego czasu....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze, trzymajmy się więc konkretów.
Oczywiście, że przeczytałam całość i nic tam niestosownego nie znalazłam, poza pytaniami samej autorki.
"A jak Pan usłyszał to wycie, to nie przyszła Panu refleksja, że może wcześniej, za życia Lecha Kaczyńskiego, jechałem za ostro?"
"A nie prosili Pana teraz: Stefan, stonuj trochę język na razie?" - co to za styl w ogóle? To ma być dziennikarstwo? Tak to może ze sobą para nastolatków na ławce w parku rozmawiać. W ogóle pytania są tak zmanipulowane, że się wierzyć nie chce, że ktoś to do druku puścił. I podziwiam Niesiołowskiego, że się nie dał ponieść, bo ja na jego miejscu najprawdopodobniej podziękowałabym za rozmowę dużo, dużo wcześniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czytałaś Joanno cały wywiad? Bo to tylko fragment...
A... i zauważyłaś jakoś, żeby Marta Kaczyńska zaangażowała się w kampanię? Bo ja nie... to że wspiera stryja jest rzeczą normalną i nie powinno nikogo dziwić. Ale zaangażowanie w kampanię? Jest gdzieś na bilbordach? Udziela wywiadów? Jest widoczna w spotach? Nie... więc nie krytykujmy czegoś, co jeszcze nie miało miejsce, bo to właśnie jest ślepe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaka butna, jaka niesmaczna? I niby chamska? Przecież to wyważona wypowiedź na poziomie (komentuję jedynie powyższy tekst, nie zaś wszystkie złote myśli tegoż pana). Nie odpowiada zapewne jedynie tym, którzy Kaczyńskich wspierają. Nawet i ci muszą się jednak zgodzić z główną tezą tekstu - nagłe ocieplanie wizerunku Jarosława i mieszanie w to Marty są absolutnie bez sensu. Oczywiście, że mogą sobie robić, co chcą, ale trzeba być naprawdę nieprzytomnie zapatrzonym w partię, żeby nie widzieć tych iście szlacheckich pobudek. I proszę mi zaraz nie wmawiać, że mówię tak, bo jestem po stronie PO. Na ile mogę, na tyle się w politykę nie mieszam, a sytuację staram się oceniać obiektywnie. I ręce opadają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejna butna, niesmaczna, wręcz chamska wypowiedź Niesiołowskiego. Jest bulterierem partii, to od dawna.
Natomiast z racji zajmowanego stanowiska, czyli tego że jest wicemarszałkiem sejmu, jego wypowiedzi są karygodne.
Ale co tam, Tusk i tak wszystkich kocha.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.