Facebook Google+ Twitter

Niesiołowski o Gazecie Polskiej: PiS-owska propagandowa szmata

Ocena obiektywności gazet jest rzeczą normalną. Sposób w jaki uczynił to Stefan Niesiołowski, najłagodniej mówiąc, przekracza granice dobrego smaku.

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license. / Fot. Ryszard Hołubowicz, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wicemarsza%C5%82ek_Sejmu_Stefan_Niesio%C5%82owski_06.JPGW rozmowie telefonicznej z Samuelem Pereirą, poseł Stefan Niesiołowski nazwał Gazetę Polską Codziennie "pisowską propagandową szmatą". Dziennikarz prosił o komentarz do nowelizacji ustawy o armii. Zamiast niego usłyszał wyzwiska w stronę swojego pracodawcy.Stefan Niesiołowski znany jest z kontrowersyjnych komentarzy. Tym razem posunął się jednak bardzo daleko. Jego wypowiedź jest o tyle interesująca, że poseł ten zawsze apelował o spokój w polityce i zaprzestanie mowy nienawiści. Jak mają się to do jego słowa?

Od ponad półrocza jestem blogerem Lokalnego Monitoringu Wolności Mediów wolnoscmediow.org. Wypowiedź Niesiołowskiego zdecydowanie zalicza się do tych w wolność dziennikarską uderzających. W Polsce istnieje wiele gazet i reprezentują one różne poglądy. Ich ocena ich rzetelności i obiektywności jest rzeczą normalną. Nazywanie którejś z nich propagandową szmatą jest jednak przesadą. Zwłaszcza, gdy słowa te padają z ust reprezentanta narodu.

Oddzielną kwestią pozostaję komentarze "w tle". Pod koniec rozmowy słyszymy kobiecy głos, który kulturalnie wypowiada słowo "skur..syny". Jak widać, poseł przebywał wśród swoich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (38):

Sortuj komentarze:

Dowalił z grubej rury a najlepsze było z tym "w tle"- jak żywa- Pawowicz w akcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ktoś jeszcze w ogóle zwraca uwagę na wypowiedzi Pana Niesiołowskiego? Jeżeli tacy się jeszcze znajdują to jestem szczerze zdumiony

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Gazeta Polska" pełni taka samą służebną rolę wbiec partii PiS, jaką swego czasu pełniła "Trybuna Ludu" wobec PZPR

Komentarz został ukrytyrozwiń

no cóż jak widać każda partia ma swoją poseł Pawłowicz ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gazeta Polska to nie jest absolutnie szmata, co najwyżej "Tomaszowa" pisowska tzw"gadzinówka"

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.07.2013 13:41

I dlatego bannery reklamowe na 17. stronie są tańsze niż na trzeciej. A cała strona lub rozkładówka traktowana jest jak pewnik tego, że czytelnik na nie spojrzy i zapamięta. W praktyce - nie jest tak.

ALe trzeba też dodać, że nie każdy czytelnik "łapie się" na kryptoreklamę. Na szczęście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie się już zawsze ten zapluty wściekły kretyn będzie kojarzył ze szczawiem: http://cobolipolaka.pl/polska-rzeczpospolita-szczawiowa-art-180.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ogólnie co do umieszczenia artykułu istnieje 7 punktowa skala.
Czy znajduje się na głównej stronie, czy jest zdjęcie (ilustracja), szerokość oraz długość, czy jest na górze czy na dole strony i jeszcze jedna rzecz, w tej chwili nie pamiętam. Mam to w materiałach. W każdym razie dzięki temu można ustalić, czy dany artykuł jest ważny.

Można bowiem informować o wielu rzeczach i na pierwszy rzut oka będzie to obiektywne. Ale jeśli negatywna inf. o nielubianej formacji znajduje się na pierwszej stronie, z wielkim zdjęciem (w dodatku, gdzie dany polityk nie wychodzi najlepiej), to wygląda to znacznie inaczej, niż gdyby miała się ukazać na dole strony siedemnastej jako krótka notka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co nie znaczy, że kryptoreklam nie da się przemycić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.07.2013 13:08

Jestem w stanie uwierzyć w te wyniki, bo nawet układ reklamy (prawo, lewo, góra, dół) jest dobierany pod klienta. Oko czytelnika niektórych miejsc na stronie naturalnie nie dostrzega, dlatego gazeta coraz częściej sięga po reklamę ukrytą. Jednak artykuły sponsorowane zawsze powinny być oznaczone jako "reklama", to wynika z ustawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.