Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26490 miejsce

Niesiołowski o zabitych żołnierzach w Afganistanie: "trupy"

Na temat tragedii w Afganistanie wypowiada się wielu polityków i wojskowych. Głos zabrał m.in. Roman Polko, Stefan Niesiołowski, Bogdan Klich i ppłk Artur Goławski.

st. kpr. Piotr Ciesielski / Fot. PAP/PKW"Żołnierze są od wygrywania wojen, a nie od budowania pokoju" - powiedział Roman Polko. W rozmowie z TVP Info mówi także, że "wojsko naprawdę nie jest instytucją, mimo że posiada komórkę do współpracy cywilno-wojskowej, która byłaby w stanie skutecznie udzielać pomocy humanitarnej, odbudowywać szkoły, budować administrację. A to wszystko jest tam niezbędne i to powinno być realizowane". Dodaje także, że w Afganistanie brakuje sił NATO, dla żołnierzy ta misja jest bezcelową.

st. szer. Marcin Szczurowski / Fot. PAP/PKWByły minister obrony Bogdan Klich twierdzi z kolei, że śmierć polskich żołnierzy jest "krwawym prezentem bożonarodzeniowym od talibów" i data oraz miejsce ataku nie były przypadkowe. Według Onetu mówi także, że wycofanie się Polaków z misji byłoby tym, czego oczekują talibowie i nie może to być wykonane przed 2014 r. Do tego czasu polscy żołnierze mają doprowadzić do stabilizacji na tym obszarze.

st. szer. Marek Tomala / Fot. PAP/PKWStefan Niesiołowski z PO mówi w rozmowie z Wirtualną Polską że "jak są trupy w Smoleńsku dobre, żeby się dobrać do władzy, to i trupy w Afganistanie się mogą niektórym przydać, żeby się spróbować dorwać do władzy." Dodaje także, że żadne słowo nie pomoże rodzinom ofiar tej tragedii, a on może powiedzieć jedynie tyle, że ludzie ci "zginęli w walce o wolność i pokój". Na pytanie o to, kiedy polskie wojska zostaną z Afganistanu wycofane, odpowiada: "Aż Mułła Omar z całą bandą zadynda na jakiejś latarni".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

bombka dla PO
 • bombka dla PO
 • 22.12.2011 15:38

Raczej nie życzę ludziom źle... ale mam kilka tysięcy wyjątków. Niesioł, mentownia Wyborczej, komuchy, esbecka psiarnia, ćwierćinteligenci z PO i ich wyborcy, czyli durnieitd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Określenie Stefana Niesiołowskiego jest najdelikatniej mówiąc niedelikatne.
Rodziny ofiar posmoleńskich i poafgańskich mają wrażliwość nieuszanowaną przez TĘ wypowiedź...:(
Nasza obecność w Afganistanie jest polskim dołączeniem się do niegdysiejszych krucjat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 22.12.2011 14:38

Talibowie to jedna banda a Polacy druga,tylko te muzułmańskie dzikusy są u siebie i bronią swojego kraju tak jak Polacy bronili Polski podczas II wojny i nikt nie nazywał partyzantów terrorystami. Tusku pojedź tam i pokaż jaki mocny jesteś.

Komentarz został ukrytyrozwiń
S.O.
 • S.O.
 • 22.12.2011 10:36

Co się dzieje w Afganistanie,to jest sprawą obywateli Afganistanu. Walczą o swoje !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marcin Kaźmierski
 • Marcin Kaźmierski
 • 22.12.2011 07:35

Cześć naszym BOHATEROM!

Komentarz został ukrytyrozwiń
obywatel_nienumerowanej_rp
 • obywatel_nienumerowanej_rp
 • 22.12.2011 00:29

Z jednej strony racja - chłopaki pojechali walczyć z brodatymi bandytami, których powinno się hurtem wieszać wzdłuż głównych arterii kraju i nie zdejmować ze stryczków dopóki nie ogłoszą kapitulacji. Pojechali bronić świata zachodniego (ale też i normalnych Afgańczyków) przez talibską zarazą (swoją drogą, przydałby się jakiś korpus w Polsce do obrony Polaków przed terroryzmem z siedzibą w Watykanie).

Z drugiej strony - o ile wiem, nikt siłą nikogo do Afganistanu nie wysyła. Chłopaki jechali z pełną świadomością zagrożenia - po części na pewno po to, żeby trochę zarobić za misję.

Trzeba się pogodzić z tym, że XXI wiek w tamte rejony zawita (o ile w ogóle) za kilka pokoleń. Wpajanie góralom, dla których elektryczność to zbytek luksusu, a życie ludzkie jest tańsze niż woda, zachodniej filozofii i przekonywanie ich do uroków konsumpcyjnego trybu życia (w rejonie, gdzie większość ludzi żyje za mniej niż dolara dziennie, nie ma przemysłu, rolnictwa i turystyki), to absurd.

A zaufanie do polskich władz wojskowych to oddzielna historia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
brzydzący się autorytetami
 • brzydzący się autorytetami
 • 21.12.2011 23:59

Trzeba tam koniecznie wysłać na pierwszą linię frontu Niesiołowskiego razem z Polko i niech tam pokażę swoją odwagę.
Wstyd mi,że may takich przedstawicieli w organach Państwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
 • Taliesin
 • 21.12.2011 21:37

Niesiołowski to klasyczny (książkowy)przykład obsesji i patologii.Dodatkowo przejawia wyraźne objawy kretynizmu.Nie wiem czy jest jakikolwiek sens zajmować się jego wypowiedziami

Komentarz został ukrytyrozwiń
Walery Wątróbka
 • Walery Wątróbka
 • 21.12.2011 20:55

Niesiołowski w internowaniu sypał , a jak otwierali cele to chował się ze strachu pod łózko. Ten typ nienawidzi jakiejkolwiek prawdy, marnego lotu typ.Wśród ludzi z charakterem nie przeżył by jednego dnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Alexis
 • Alexis
 • 21.12.2011 20:48

Powino sie ukarać tego, kto pytał Niesiołowskiego o zdanie. Z góry wiadomo, co ten człowiek powie - zawsze trzeba się za niego wstydzić

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.