Facebook Google+ Twitter

Niesiołowski: To atak na mnie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-10 19:57

Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski nie zamierza podawać się do dymisji po swojej wypowiedzi na temat Katynia.

Chodzi o wywiad dla "Dziennika" , w którym wicemarszałek powiedział, że mord katyński to nie ludobójstwo tylko zbrodnia wojenna. Po tej wypowiedzi były marszałek Ludwik Dorn uznał, że jedynym honorowym wyjściem z sytuacji - także dla dobra państwa - jest by Stefan Niesiołowski zrzekł się funkcji.

Tłem sprawy jest sejmowy spór o treść uchwały rocznicowej z okazji 17 września 1939 roku.
Stefan Niesiołowski nie zamierza podawać się do dymisji, a Dornowi zarzuca, że atakując go, chce wydostać się z niebytu politycznego. Wicemarszałek Sejmu oskarżył PiS, że wykorzystuje zbrodnię katyńską do celów politycznych. Zwrócił uwagę, że żaden klub w Sejmie nie chce przyjęcia uchwały o treści, proponowanej przez partie Jarosława Kaczyńskiego.

Wcześniej poseł PiS Zbigniew Girzyński przypominał, że w Norymberdze Rosjanie oskarżali o ludobójstwo w Katyniu Niemców. Kiedy okazało się, że sprawcami nie byli Niemcy, zbrodnia przestała być ludobójstwem.

Ludwik Dorn powiedział, że jeśli wicemarszałek Niesiołowski sam nie ustąpi ze stanowiska , to Polska XXI i on jako poseł niezrzeszony złożą wniosek o jego odwołanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.