Facebook Google+ Twitter

Niesiołowski w jednym klubie z Senyszyn?

Parlamentarny Zespół Profesorów – tak będzie się nazywał ponadpartyjny klub skupiający najlepiej wykształconych posłów i senatorów – ustalił tygodnik "Wprost".

Jak czytamy na stronie www.wprost.pl zaproszenia trafią do wszystkich 21 profesorów belwederskich w parlamencie. - Swój akces zgłosili już biolog Stefan Niesiołowski (PO) oraz prawnicy Marian Filar i Jan Widacki (PD) - powiedziała tygodnikowi "Wprost" inicjatorka zespołu Joanna Senyszyn, profesor nauk ekonomicznych, posłanka SLD.

Jak twierdzą autorzy artykułu posłów ogarnął pęd do wiedzy i dyplomów. Adam Hofman z PiS doktoryzuje się z komisji śledczych, Joachim Brudziński (także PiS) – z historii Pomorza, a kolejny członek tej partii - Karol Karski habilituje się z prawa. Wojciechowi Olejniczakowi (SLD), który niedawno doktoryzował się z lasów w Polsce, pozazdrościł Grzegorz Napieralski - planuje doktorat z politologii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A formalnie jak to będzie wyglądało...spotka się grupa "uczonych parlamentarzystów", będą debatować o sprawach ważnych i ważniejszych dla kraju...i co??? - jaki tego będzie skutek, czy ta "grupka" będzie miała jakieś prawo decydowania o czymkolwiek??
Może lepiej od razu zmienić prawo wyborcze, a co za tym idzie konstytucję i wprowadzić zapis pozwalający startować w wyborach parlamentarnych tylko nadzwyczajnym profesorom doktorom habilitowanym...
...jakoś nie widzę zbyt kolorowo tego pomysłu "PZP"...bo też jakoś nasuwa złe skojarzenia...jak nie PZPR, to znowu PZPN...i tak źle, i tak jeszcze gorzej:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak sie wezmą za uczone łby we własnym gronie - może jednak cos dobrego wyniknie?
Ciekawa inicjatywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.