Facebook Google+ Twitter

Niesiołowski: Znaczy co?! Platforma sfałszowała nagrania?

Stefan Niesiołowski i Jacek Kurski jako goście TVP Info, usiłowali rozmawiać w kontekście dzisiejszych rewelacji RMF FM. Obaj politycy okazali się być nieprzejednani w obronie swego stanowiska.

"Dziś wieczorem" w TVP Info miała miejsce próba zawiązania dialogu, pomiędzy posłem Stefanem Niesiołowskim (Platforma Obywatelska) a Jackiem Kurskim (freelancer?). Oczywiście, było to widowisko z gatunku spektakli trudnych w odbiorze, nacechowanych depresyjną panoramą ibsenowskiej ontyki w starciu z najskrajniejszą modłą wątpliwości kartezjańskich zaprawionych szczyptą solilokwium bliższego rezystencjalistom. Spotkanie myślicieli przebiegało pod znakiem tak zwanej problematyki smoleńskiej.

Jacek Kurski, polityk. By Piotr VaGla Waglowski, http://www.vagla.pl (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons / Fot. Piotr VaGla WaglowskiProwadząca "Dziś wieczorem" nadobna Beata Tadla, rozpętała swój program pytaniem, dlaczego świat dowiaduje się o pełniejszej wersji stenogramów ze smoleńskiej katastrofy od dziennikarzy, a nie od prokuratorów. Zdaniem Jacka Kurskiego jest to kwestia mająca tylko jedno wyjaśnienie: "Dlatego, że za trzy dni jest piąta rocznica, a za miesiąc są wybory i mamy klasyczną wrzutkę przez zwolenników Platformy, wrzuconą do mediów. Akurat trafiło na RMF, mogło trafić na "Wprost", mogło trafić na każde inne medium, bo każde inne medium chętnie taką rzecz podejmie" - i niejako podsumowuje swoją myśl - "Bardzo niskie zagranie ze strony Platformy Obywatelskiej."

Można gdybać nad celowością i mechanizmem przecieku jaki zaistniał. Sam Jacek Kurski zapytany o wypływ informacji odpowiedział: "Nie mam oczywiście dowodów, ale doświadczenie życiowe i sposób funkcjonowania - szczególnie socjotechniczny - Platformy, utwierdza mnie w przekonaniu, że w interesie Platformy jest odwrócenie uwagi od klęski i bezmiaru klęski rządzenia Platformy Obywatelskiej, nieudolności prezydentury Bronisława Komorowskiego." Cóż, trudno aby usiłował kogokolwiek przekonywać, że stenogramy zakupiono na aukcji "Allegro" lub coś podobnego.

Jak można było się spodziewać, programowo odmiennego zdania był drugi z gości zaproszonych do rozmowy na łączach. Tak więc, nie nastąpiła widowiskowa polaryzacja nastrojów pomiędzy rozmówcami, niby w hipisowskiej komunie, a słowa posła Stefana Niesiołowskiego zabrzmiały szorstko, zgrzytliwie, katastroficznie: "Mieliśmy przykład, i to się nazywa... chyba najlepiej... bezsilna wściekłość. Po co tacy ludzie... ja przepraszam bardzo... ale po co tacy ludzie w ogóle... no... zamulają media?" - po czym następuje właściwa prezentacja argumentów krytycznych marszałka - "Znaczy co?! Platforma sfałszowała nagrania? Rozumiem, że Platforma sfałszowała wybory i teraz sfałszowała nagrania." Stefan Niesiołowski jest mistrzem w błyskawicznym rozstrzyganiu ważkich kwestii na swoją korzyść. Tym razem też dzielnie bronił pola.

Poseł Stefan Niesiołowski (PO). By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons / Fot. Adrian GrycukJakiekolwiek teorie o zamachu, a tym bardziej o sprawstwie Platformy Obywatelskiej, są przez posła Niesiołowskiego poddawane destruktywnej rewizji systemu wartości ich autorów. Stenogramy prezentowane przez media uważa za oczywiste potwierdzenie swoich racji, zaprzeczenie spiskowych rojeń i dowód na manipulanctwo Prawa i Sprawiedliwości w danej materii: "Tak jak kiedyś się Związek Sowiecki musiał przyznać do zbrodni w Katyniu, tak kiedyś PiS czy to co zostanie z PiS-u, to całe towarzystwo, kiedyś ktoś z nich, będzie musiał odszczekać i przyznać się do tego, że kłamali." W dalszej części programu poseł wyraził się jeszcze składniej: "Ta wersja prokuratury, w największym skrócie, że piloci nie powinni schodzić na tą wysokość i ulegali pośrednim naciskom tej sytuacji politycznej, którą wywołał Lech Kaczyński, w największym skrócie, jest nie do podważenia i te nagrania ją potwierdziły."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.