Facebook Google+ Twitter

Nieskazitelny Sarkozy najprawdopodobniej dopnie swego!

Już niedługo za nieodpowiednie korzystanie z internetu, będziesz tego medium pozbawiony, dostaniesz grzywnę bądź pójdziesz siedzieć. Nie wiesz dlaczego? Zapytaj Sarkozy'ego!

W marcu głosowana będzie w europarlamencie ustawa, dotycząca przede wszystkim konieczności karania osób, które ściągają z sieci nielegalne kopie autoryzowanych plików. W myśl ustawy osoby "zasysające piraty" będą odcinane od internetu, delikwentowi grozić ma również proces. Wymiaru maksymalnej kary jeszcze nie znamy, ale na pewno będzie ona bardzo surowa. Wiele kontrowersji budzi samo określenie co jest legalne, a co nie, które pliki są chronione, które nie, najważniejsze jednak jest, że skończy się bezkarność i anonimowość, każdy obywatel UE z dostępem do WEB będzie monitorowany i regularnie sprawdzany przez swojego dostawcę internetu.

Przypomnijmy sobie kto wywołał wilka z lasu i dzięki komu powstała ustawa. Któż inny jak silny prezydent Francji Nicolas Sarkozy? Będąc zwierzchnikiem UE w lipcu 2008 roku, prawdopodobnie za namową Międzynarodowej Federacji Przemysłu Muzycznego, wypowiedział wojnę piractwu komputerowemu i obiecał, że rozwiąże problem raz na zawsze, ustawa wyszła od ludzi z nim związanych, a teraz najprawdopodobniej dzięki nim przejdzie w głosowaniu. Więcej o tej sprawie macie tutaj:

osnews.pl
technologie.gazeta.pl

Przenieśmy się teraz w czasie i spójrzmy na to co stało się w lutym 2009. N. Sarkozy został oskarżony przez znany amerykański zespół muzyczny MGMT o kradzież praw autorskich! Jak to się mogło stać? Otóż prezydent nielegalnie, bo bez wiedzy twórców, wykorzystywał w swojej reklamie telewizyjnej ich utwór pt. „Kids”. Absurd goni absurd, gdyż Nicolas żeby nie być gołosłownym i pokazać, że jest przeciwko kradzieży wartości intelektualnej postanowił zapłacić zespołowi MGMT równowartość ich piosenki czyli aż 1 euro, słownie: jedno euro! Wszystko wskazuje na to, że procesu mimo wszystko nie uniknie. Tutaj przeczytacie troszkę więcej: rmf.fm.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.03.2009 14:59

Wszelka prewencja jest tak naprawdę karaniem 99% za zbrodnie popełnianie przez 1%
Wspomnieć też należy i taki fakt, że prewencja kosztuje około 20 razy tyle co ściganie i karanie winnych a to wszystko ze zrabowanych nam siłą pieniędzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz racją Młody Człowieku! Hipokryzja naszej europejskiej pseudodemokracji jest zastraszjąca. Nic więcej nie dodam, bo to co napisałem samo w sobie jest straszne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A właśnie refren tej piosenki mi w tle leci:
http://www.youtube.com/watch?v=xqoAXubMOrc
(tylko przed obejrzeniem dokonać odpowiednich przelewów)

Komentarz został ukrytyrozwiń

... dzikie węże.
Niech no ino spróbują, będzie trzeba po prostu wykombinować kolejny sposób omijania tej durnoty;]. A pójść siedzieć za takie coś - zaszczyt. Byle tylko wybudowali specjalne więzienia dla "piratów" żeby im mózgów nie odkształciło w więzieniu.
No i... rok 1984 trwa tylko rok x].

Spostrzeżenia dotyczące alkoholu i papierosów ciekawe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.